• Czwartek, 20 czerwca 2019
  • Godz. 1:01
  • Imieniny: Bogny, Bogumiły, Diany, Florentyny
  • Czytających: 3706
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Udany start zapaśniczek

Wiadomości: Czarny Bór
Poniedziałek, 18 marca 2019, 14:05
Aktualizacja: 14:07
Autor: PAW
Wysokie 7. miejsce w Pucharze Polski juniorek młodszych w Karlinie, w wadze do 49 kg, zajęła zapaśniczka z Czarnego Boru Ola Lewczyńska.

Ola, która na co dzień uczy się w Gminny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czarnym Borze, mimo braku medalu spisała się w tej imprezie naprawdę świetnie. Stoczyła 5 zaciętych walk i do podium zabrakło jej bardzo niewiele, mimo że jest najmłodsza w tym roku w grupie wiekowej kadetek.

Reprezentantka Herosa Czarny Bór miała niełatwe losowanie. Już w pierwszej walce trafiła na reprezentantkę kraju - ubiegłoroczną zwyciężczynię Olimpiady Młodzieży i późniejszą zwyciężczynię Pucharu Polski w Karlinie oraz zawodniczkę gospodarzy - Natalię Walczak. Po tej pierwszej przegranej walce eliminacyjnej poszła jak burza i w trzech kolejnych bojach była niepokonana, wygrywała kolejno z:
- Martyną Dylewską (Gwiazda Szczuczyn)
- Julią Pracz (Cement-Gryf Chełm)
- Moniką Białach (Armaty Stoczek Łukowski)

W piątej walce trafiła na zawodniczkę klubu AKS Piotrków - Nikolettę Szewczuk, z którą prowadziła jeszcze na 10 sekund do końca pojedynku... Jednak jak pewnie dobrze wiecie - sport bywa nieprzewidywalny... Chwilę przed końcowym gwizdkiem przeciwniczka Oli zaliczyła punkty i to ona została zwyciężczynią tej walki i mogła walczyć o brązowy medal - po który zresztą już z łatwością sięgnęła.

Warto dodać, że w Karlinie złoty medal w turnieju dla juniorek wywalczyła wychowanka Heros Czarny Bór - wałbrzyszanka Julia Molińska, obecnie reprezentująca ARES Wałbrzych - zapasy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group