Czwartek, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 2324
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Udany WOŚP w Szybie Witold w Boguszowie–Gorcach

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Wtorek, 15 stycznia 2019, 9:31
Aktualizacja: 9:39
Autor: red
Fot. organizatorzy
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz 27 rozgrzała serca mieszkańców Boguszowa–Gorc. Dzięki wytężonej pracy dwóch sztabów, które działały w Miejskie Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury oraz Centrum Kulturalno–Kongresowym „Witold” na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych zebrano łącznie ponad 62 tysiące złotych!

Wczoraj informowaliśmy o imprezach i atrakcjach przygotowanych przez MBP-CK w Boguszowie-Gorcach. Sukcesem zakończył się także finał WOŚP w Szybie „Witold”, którego sztab zebrał 29 500 zł czyli o 5 tysięcy więcej niż w zeszłym roku. W ramach gorcowskiego sztabu na terenie miasta kwestowało 20 wolontariuszy wraz z opiekunami z Publicznej Szkoły nr 5, którzy z uśmiechem na ustach radzili sobie z fatalną pogodą i mokrym śniegiem po kostki.

Jak co roku organizatorzy postawili na atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Działo się i w plenerze, i w sali widowiskowej Centrum. Dużą atrakcją były przejażdżki samochodami terenowymi (MudBeasts4x4). Pokaz swoich umiejętności przygotowało OSP Gorce i strongmani: Marcin Modrzejewski i Mariusz Pachut. Na łasuchów czekała kuchnia polowa z żurem i grochówą. Na sali widowiskowej centrum wystąpili najmłodsi boguszowscy artyści z PSP nr 5 oraz Nikola Garbacz i Jowita Jasiurkowska. Nie zabrakło też widowiskowych baniek mydlanych w wykonaniu Kingi Lepki ze Smyku Myku, Fotobudki Złota Oprawa oraz kabaretowych skeczy duetu Weźrzesz.

Jak co roku najważniejszą częścią WOŚP-owego programu były licytacje. Dzięki hojności mieszkańców Boguszowa-Gorc padały rekordowe kwoty. Tradycyjnie już najwięcej pieniędzy uzyskano ze sprzedaży złotego serca z Pracowni Złotniczej Wiesława Cozaca, które wylicytowano za kwotę 5 tys. zł Doskonale licytowały się również: wycieczki z Biurem Podróży Duotravel, zaproszenia do restauracji, SPA, Pakiet Książański, lot paralotnią, koszulka Kamila Stocha, abonament na Internet SIG Gorce, gadżety WOŚP oraz wiele, wiele innych voucherów, usług gadżetów dzięki, którym z samych licytacji uzyskano kwotę ponad 18 tysięcy zł.

Organizatorzy sztabów serdecznie dziękują wszystkim, którzy w ten weekend wspólnie z nimi grali na rzecz 27 Finału WOŚP!

Twoja reakcja na artykuł?

10
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Pepe 15-01-2019 16:03
Mam pytanie, czy był ktoś z przedstawicieli władz miasta Boguszów Gorce uczestniczył w WOSP.Na fotografachi nie widac.
~Gorce 15-01-2019 18:05
Impreza jak zwykle udana! brawo Pani Kasia i jej dziewczyny!
~Gorce 18-01-2019 21:55
I właśnie po takiej udanej imprezie Pani Katarzyna Bernaś wieloletni pracownik z doświadczeniem zostaje zwolniony przez zarządccow miasta Boguszowa-Gorc! cichura siedzi a tu rozpasanie i prywatny folfark ! Taczki gotowe idziemy po was!
~taka sytuacja 19-01-2019 11:36
Czym się martwisz Gorce? Na witoldzie jest już nowa kierowniczka. Pani żona koalicjanta - Praca ponad podziałami! Kultura ponad podziałami! kulturalnie pieczętowała koperty więc na kulturze się zna, więc teraz dopiero będzie kultura wysokich lotów, jak obiecywał Jacek c.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group