• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Godz. 17:29
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 3348
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Ukradł pozostawiony przez 79–letnią kobietę w sklepie na parapecie portfel z dokumentami

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 3 sierpnia 2018, 6:30
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
W minioną sobotę 43–letni wałbrzyszanin wykorzystał nieuwagę 79–letniej kobiety i ukradł pozostawiony przez nią na parapecie w jednym ze sklepów przy ul. Głównej w Wałbrzychu portfel z zawartością dokumentów oraz niewielkiej sumy pieniędzy. Kobieta sprawę zgłosiła policjantom pierwszego komisariatu, którzy realizując informacje własne zatrzymali mężczyznę dwa dni później przy ul. Broniewskiego w Wałbrzychu.

W portfelu kobieta miała dowód osobisty, legitymację emeryta-rencisty oraz pieniądze w kwocie 30 zł. Po zrobieniu zakupów odłożyła go na parapet okienny i wychodząc ze sklepu po prostu o nim zapomniała. 43-letni złodziej postanowił wykorzystać sytuację i zabrał pozostawiony przez 79-latkę portfel, wyciągnął z niego gotówkę, a następnie wyrzucił go w wraz z dokumentami do śmietnika. Ostatecznie po dwóch dniach trafił na pracujących nad sprawą policjantów kryminalnych Komisariatu Policji I w Wałbrzychu i przy ul. Broniewskiego w Wałbrzychu został zatrzymany. Teraz za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Z uwagi na powyższe zdarzenie wałbrzyscy funkcjonariusze po raz kolejny przypominają:
- Pieniądze, dokumenty, portfele trzymajmy w zamykanej, wewnętrznej kieszeni kurtki lub marynarki. Nie korzystajmy z bocznych, zewnętrznych kieszeni, a tym bardziej z tylnej kieszeni spodni
- Większa sumę pieniędzy podzielmy na mniejsze kwoty i włóżmy do kilku kieszeni naszego ubrania.
- Nie nośmy ze sobą większej gotówki, jeżeli nie jest ona nam potrzebna i zwracajmy uwagę, gdzie chowamy kartę płatniczą.
- Kobiety powinny zwrócić szczególną uwagę na noszone przez siebie torebki, które złodziej bardzo łatwo może wyrwać
- Unikajmy zatłoczonych miejsc, a jeżeli już w nich jesteśmy to, miejmy oczy dookoła głowy. Nie dajmy się zaskoczyć złodziejom.
- Zwracajmy uwagę, kto za nami idzie i w przypadku podejrzanego zachowania innej osoby, to my podejmijmy decyzję o zatrzymaniu się lub skręceniu w miejsce, w którym jest monitoring. Złodzieje często znają topografie miasta i dokonują kradzieży tam, gdzie nie ma kamer, ani świadków.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Cebulak 3-08-2018 11:42
Wypościć go natychmiast!!! Co to za metody, jakie dwa lata!!!??? Biedny człowiek był po prostu R O Z T A R G N I O N Y ! ! !
~Cebulak 3-08-2018 11:44
@ 03-08-2018 11:42 | ~Cebulak - Oczywiście miało być "wypuścić" - literówka...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group