Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4475
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ukradli symbole narodowe – na handel

Czwartek, 5 maja 2011, 5:42
Aktualizacja: 5:43
Autor: red.
Wałbrzych: Ukradli symbole narodowe – na handel
Fot. Wiktor Bąkiewicz
To nie jakieś patriotyczne pobudki kierowały trzema nietrzeźwymi mężczyznami, którzy ukradli siedem flag narodowych z balustrady balkonu pawilonu handlowego. Złodzieje po prostu postanowili przy okazji majowych świąt zarobić na biało–czerwonym łupie.

Wszystko działo się dokładnie w Dzień Flagi - 2 maja, około godz. 18.00 - przy skrzyżowaniu ulic Głównej i Broniewskiego. Wałbrzyscy policjanci I komisariatu zatrzymali trzech nietrzeźwych mężczyzn w wieku 23, 31 i 32 lat (odpowiednio: 2,41 promila, 2,77 promila i 2,37 promila), którzy z balustrady balkonowej pawilonu handlowego ukradli siedem flag narodowych.

Może marsz z flagami w święto tego symbolu przeszedłby bez echa, ale panowie „kijkami” od sztandarówek postanowili się zabawić, okładając się nimi nawzajem. Natomiast biało-czerwone flagi jeden z nich zwinął i schował do plecaka.

- Jak wyjaśnił śledczym, zamierzał je sprzedać chociażby za jedno wino - mówi nadkomisarz Jerzy Rzymek z wałbrzyskiej policji. - Cała trójka została umieszczona w policyjnym areszcie wałbrzyskiej komendy. Za usuwanie i niszczenie flag narodowych grozi im kara grzywny, a nawet do jednego roku pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group