Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 2545
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ule Szaniawskiego już funkcjonują

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 21 maja 2019, 6:48
Aktualizacja: 8:59
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji niecodzienną inicjatywą wykazał sie Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu: uruchomił własną pasiekę, składającą się z pięciu uli.

Ule Szaniawskiego zostały zainstalowane na dachu jednego z budynków teatru dzięki współpracy z Sudeckim Klubem Pszczelarza "Polanka" i pasieką "EMAUS". Uruchomienie teatralnej pasieki było znakomitą okazją do spotkania z pszczelarzami i do rozmów na temat tych wyjątkowo pożytecznych owadów i ich niezwykłej roli w przyrodzie. Dodatkowo wałbrzyski Teatr Dramatyczny przygotował na tę okazję czytanie performatywne w temacie pszczół.

Warto zaznaczyć, że idea instalowania pasiek w miastach jest coraz bardziej popularna i zyskuje coraz więcej zwolenników. Jak zapewniają pszczelarze i znawcy tematu miód produkowany przez miejskie pszczoły jest zdrowy, ponieważ pochodzi z nieskażonych opryskami i pestycydami terenów. Dlatego warto zakładać tego typu pasieki. Ule Szaniawskiego to pierwsza miejska pasieka w Wałbrzychu, ale inicjatorzy akcji mają nadzieję, że wkrótce będzie ich znacznie więcej.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Grażyna 21-05-2019 10:20
Dzień pszczół obchodzono w tamtym roku w Monachium i obchodzili je Zielonii. Doprawdy ten teatr to porażka i taki poziom niski i już nie potrafi być teatrem dramatycznym i przedstawiać sztuki polskie.
~Jaaa 21-05-2019 22:39
Ile kosztował ten stół biesiadny? Szczerze, z faktury... Zarabiam w ch....j, ale mnie chyba mnie nie stac, albo za bardzo bolało. Maja z Guciem opyliło wiele interesów....;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group