Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 5125
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ulica Kamieniecka w remoncie

Wtorek, 25 grudnia 2018, 10:14
Autor: red
Wałbrzych: Ulica Kamieniecka w remoncie
Fot. Robert Bajek
Przebudowa ulicy Kamienieckiej zakończy się prawdopodobnie dopiero w kwietniu lub w maju przyszłego roku.

Trwa remont ulicy Kamienieckiej i budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Kamienieckiej i Noworudzkiej. Zadanie to miało kosztować 12 milionów 800 tys. zł. Remont będzie jednak kosztował o milion złotych więcej.
- Przeszkody geologiczne spowodowały te opóźnienia - tłumaczy prezydent Roman Szełemej. - Rada podjęła decyzję o zwiększeniu o kwotę miliona złotych środków na to bardzo ważne dla miasta zadanie.

Przebudowa ul. Kamienieckiej w Wałbrzychu w ramach drogi wojewódzkiej nr 381 obejmuje ok. 500-metrowy odcinek drogi od granicy miasta do skrzyżowania z ul. Noworudzką i ul. Głuszycką łącznie ze skrzyżowaniem, które zastąpi rondo. Na czas remontu wprowadzono tymczasowe przewężenia oraz ruch wahadłowy. Odcinek przebudowanej drogi będzie miał z wielu powodów ogromne znaczenie dla wydolności systemu transportowego Wałbrzycha i całej Aglomeracji. Jest to brama wyjazdowa w kierunku Ziemi Kłodzkiej i będzie to element porządkujący ruch w tej części miasta. A ruch jest tu ogromny, wyraźnie przekracza 20 000 samochodów na dobę. Wzdłuż ulicy Kamienieckiej powstanie ścieżka rowerowa, która połączy system ścieżek rowerowych Wałbrzycha z intensywnie rozbudowywanymi ścieżkami rowerowymi w Jedlinie-Zdroju i w Głuszycy. Znana jest już nazwa powstającego na skrzyżowaniu ulic Kamienieckiej i Noworudzkiej ronda. Zgodnie z decyzją Rady Miasta Wałbrzycha będzie to Rondo Stulecia Niepodległości.

Twoja reakcja na artykuł?

12
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
10%
Smuci
6
29%
Złości
1
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group