Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2479
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ulica Pługa zamknięta dla ruchu – remont rozpoczęty

Wtorek, 14 sierpnia 2012, 12:20
Aktualizacja: 12:21
Autor: PAW
Wałbrzych: Ulica Pługa zamknięta dla ruchu – remont rozpoczęty
Fot. PAW
Rozpoczął się długo zapowiadany remont ulicy Pługa. To kolejna inwestycja drogowa realizowana w Wałbrzychu.

Inwestycja jest realizowana w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Wałbrzycha. Całkowita wartość projektu przebudowy ulicy Pługa wynosi 1 milion 640 tysięcy złotych. Blisko 700 tysięcy złotych przeznaczonych na tę inwestycję, to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.
- Kolejne inwestycje drogowe w naszym mieście są realizowane – mówi prezydent Roman Szełemej. – Powtarzam to zawsze, że dla mnie inwestycje drogowe są priorytetem, bo ich brak w poprzednich latach doskwiera mieszkańcom.

Prezydent Szełemej wspomniał o remontach, które zostały już ukończone, ale również o tych robotach, które będą wykonywane jeszcze w tym roku. Faktycznie zakres robót drogowych w naszym mieście jest duży.
- W skali Wałbrzycha jest to sytuacja bez precedensu – mówi Szełemej. – Ważnym elementem wprowadzenia normalności do Wałbrzycha jest poprawa właśnie stanu dróg i my to robimy.

Przebudowa ulicy Pługa polegać będzie na wymianie nawierzchni. W ciągu ulicy Pługa jezdnia pozostanie bitumiczna. Zmienione zostaną nawierzchnie chodników. Zamiast materiałów bitumicznych zastosowane zostaną tutaj materiały kamienne w postaci płyt i kostki kamiennej oraz kostki betonowej. W zakresie projektu przewidywana jest również: renowacja kanalizacji deszczowej, budowa kanału deszczowego, budowa sieci oświetlenia ulicznego wraz z słupami oświetleniowymi dekoracyjnymi z oprawami sodowymi.

Prace mają zakończyć się do 31 października.

Na czas remontu ulegną zmianie trasy przejazdu komunikacji miejskiej nr 2 i 15.

Autobusy linii nr 2 w kierunku Sobięcina odjeżdżać będą z przystanku przy ul. Konopnickiej, a następnie po wykonaniu manewru zawracania z ul. Konopnickiej w ul. Słowackiego, autobusy skierowane zostaną ul. Sikorskiego do ul. 1 Maja.

Autobusy linii nr 15 w kierunku Glinika Nowego odjeżdżać będą z przystanku położonego przy ul. Konopnickiej, a następnie po wykonaniu manewru zawracania z ul. Konopnickiej w ul. Słowackiego, autobusy skierowane zostaną w ul. Sikorskiego do ul. 1 Maja i dalej w kierunku ul. Matejki.

Zmienił się też początkowy przystanek dla busów linii nr 32 (Wałbrzych – Boguszów-Gorce). Początkowy przystanek mieści się teraz przy ul. Konopnickiej, a nie jak dotychczas, przy ul. Nowy Świat.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group