Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2678
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Czarny Bór: Umowa na budowę obiektu sportowego w Czarnym Borze podpisana

Czwartek, 16 listopada 2017, 17:05
Aktualizacja: Piątek, 17 listopada 2017, 8:50
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych/Czarny Bór: Umowa na budowę obiektu sportowego w Czarnym Borze podpisana
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w biurze poselskim Michała Dworczyka doszło pomiędzy wójtem Gminy Czarny Bór a wykonawcą robót do podpisania umowy, na mocy której w gminie powstanie nowoczesny obiekt sportowy, obejmujący między innymi nartostradę i rolkostradę.

Zadanie noszące nazwę „Modernizacja tras narciarskich i nartorolkowych na stadionie sportowym w Czarnym Borze” to inwestycja o wartości blisko 3 milionów złotych. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 1 116 000 złotych ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej.

- Chcemy przekazać informację o kolejnej inwestycji realizowanej w Powiecie Wałbrzyskim, w naszym okręgu wałbrzyskim. Inwestycji bardzo ważnej, bo dotyczy ona obiektu sportowego w Gminie Czarny Bór. Latem będzie można ćwiczyć sporty rolkarskie, w zimie sporty zimowe - przede wszystkim narty biegowe i biathlon, ale w ogóle będzie to centrum sportowe, bo jest tam i boisko. Jestem przekonany, że szereg aktywności sportowych będzie się koncentrowało w Czarnym Borze. Jestem też przekonany, że będzie to nie tylko dla tej gminy, ale również dla okolicznych gmin, dla Wałbrzycha ważny obiekt, ważne miejsce. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny ponad milion złotych trafi do naszego regionu. To po takich inwestycjach jak duży obiekt biathlonowy w Dusznikach, czy inwestycjach w infrastrukturę, obwodnicę Wałbrzycha, rewitalizację zabytków w naszym regionie, kolejna inwestycja, która jest dowodem, że hasło zrównoważonego rozwoju, hasło dbania nie tylko o duże aglomeracje, ale również mniejsze gminy nie jest pustym słowem a rzeczywistością, którą realizujemy jako rząd Prawa i Sprawiedliwości. Chciałem podziękować panu wójtowi za współpracę. Gdyby nie zabiegi, determinacja władz lokalnych, nie byłoby tej inwestycji. Jest to również dobra okazja, żeby za pośrednictwem mediów złożyć podziękowania Ministerstwu Sportu, bo to właśnie dotacja Ministerstwa Sportu pozwoli na realizację tej inwestycji. Cieszę się, że mogłem pomóc w przygotowaniach i zabiegach o te środki. Oczywiście deklaruję dalszą współpracę - powiedział Michał Dworczyk - Wiceminister Obrony Narodowej.

W ramach inwestycji powstaną trasy o długości ponad 3 kilometrów. Warto zaznaczyć, że trasy narciarskie będą wyposażone w system naśnieżania. Na stadionie sportowym i w rejonie góry parkowej powstanie natomiast nartolorkostrada. Projekt zakłada również stworzenie dwóch zbiorników wodnych, infrastruktury rekreacyjnej i wypoczynkowej, budowę ścieżek rowerowych i ścieżek spacerowych, oraz instalację obiektów małej infrastruktury.

- Dziękuję ministrowi Michałowi Dworczykowi, że wspierał nas w tej inicjatywie, że pomagał nam w pozyskaniu tych środków, wspierał naszą ideę stworzenia takiego obiektu w Czarnym Borze. To jest sukces nas wszystkich - i Ministerstwa Sportu i pana ministra Michała Dworczyka i zawodników UKN "Melafir", którzy również zabiegali o tą inwestycję. Gmina Czarny Bór słynie z biathlonu. Ten obiekt będzie służył przede wszystkim zawodnikom, ale będzie to obiekt ogólnodostępny, czyli będzie wykorzystywany przez mieszkańców naszego regionu wałbrzyskiego i mieszkańców sąsiedniego Powiatu Kamiennogórskiego, bo już zawodnicy z Lubawki trenują w naszym klubie. Priorytetem będą biathloniści, ale skala obiektu pozwoli na to, żeby był dostępny cały rok. Wiele dyscyplin sportu będzie można uprawiać na tym obiekcie - powiedział Adam Górecki - wójt Gminy Czarny Bór.

Wykonawcą robót jest wałbrzyska firma Budosprzęt. Prace mają się zakończyć w maju przyszłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group