Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2434
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Umowa pomiędzy IPAW a SM "Podzamcze" podpisana

Piątek, 22 września 2017, 16:52
Aktualizacja: Sobota, 23 września 2017, 10:47
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Umowa pomiędzy IPAW a SM "Podzamcze" podpisana
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w wałbrzyskim Ratuszu została podpisana umowa pomiędzy Spółdzielnią Mieszkaniową "Podzamcze" a Instytucją Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej. W ramach umowy SM "Podzamcze" otrzyma środki na termomodernizację 5 budynków.

Podpisana umowa dotyczy projektu "Termomodernizacja budynków wielorodzinnych Spółdzielni Mieszkaniowej "Podzamcze" w Wałbrzychu. Na mocy umowy SM "Podzamcze" otrzyma dofinansowanie w wysokości 2 233 726 złotych do projektu termomodernizacji, którego całkowity koszt wynosi 6 904 425 złotych. Po wykonaniu termomodernizacji, którą objętych zostanie 5 budynków, całkowite roczne oszczędności energii cieplnej w tych budynkach wyniosą około 40 procent, czyli blisko 800 000 złotych.

- Termomodernizacja jest realizowana na Podzamczu już od wielu lat. Natomiast ta termomodernizacja o której rozmawiamy różni się od poprzednich tym, że projekt uzyskał duże dofinansowanie. W ramach konkursu jaki został przeprowadzony Spółdzielnia Mieszkaniowa "Podzamcze" uzyskała 2 233 000 złotych dotacji do zadania termomodernizacji 5 budynków na terenie osiedla. Jest to duże wspomożenie w realizacji tego projektu. Zgodnie z umową zakończenie projektu powinno nastąpić w październiku 2018 roku. Już rozpoczęliśmy realizację niektórych budynków, ale większość zadań będziemy realizowali po zimie, która jest przed nami. Dotychczasowa zasada była taka, że finansowaliśmy termomodernizację ze środków mieszkańców, którzy poprzez zwiększone wpłaty na fundusz remontowy musieli obsługiwać kredyty, które zaciągaliśmy na docieplanie budynków. Te 2 233 000 złotych odciążą portfele mieszkańców tych budynków, które będą podlegać termomodernizacji - powiedział Tadeusz Choczaj - Prezes SM "Podzamcze".

Termomodernizacją zostaną objęte następujące budynki: Blankowa 8-18, Blankowa 20-32, Basztowa 2-22, Palisadowa 95-95a i Palisadowa 99-99a. Zakres prac jest zależny od danego budynku i obejmuje między innymi docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, wymianę drzwi wejściowych, rynien, rur spustowych, stolarki okiennej w częściach wspólnych, oraz remont cokołu wraz z izolacją ścian fundamentowych. Prace będą prowadzone przez 3 firmy: PPHU PORTAL ze Strzegomia, MASTER WROCŁAW Sp. z o. o. z Wrocławia i INSTALPOL Sp. J. ze Świdnicy.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group