Niedziela, 11 kwietnia
Imieniny: Filipa, Leona
Czytających: 2127
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Umowa pomiędzy PWSZ a NSK podpisana

Środa, 5 kwietnia 2017, 15:08
Aktualizacja: Czwartek, 6 kwietnia 2017, 17:43
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Umowa pomiędzy PWSZ a NSK podpisana
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Sali Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy wałbrzyską uczelnią a firmą NSK Steering Systems Europe (Polska) Sp. z o.o.

Działająca na terenie WSSE INVEST-PARK firma NSK Steering Systems Europe (Polska) Sp. z o.o. w Wałbrzychu jest jednym z wiodących na świecie producentów łożysk tocznych oraz rozwiązań w zakresie techniki liniowej i układów kierowniczych. Podpisanie umowy w współpracy ma na celu określenie zasad wieloletniej, długotrwałej i wielokierunkowej współpracy pomiędzy NSK a PWSZ, a także zapewnienie wysokiego poziomu kształcenia studentów i efektywnego wykorzystania zdobytej wiedzy i umiejętności w pracy w NSK. Umowę podpisali: prof. nadzw. dr hab. Piotr Jurek, Rektor PWSZ i Andrzej Gajdziński - Wiceprezes Zarządu NSK Steering Systems Europe (Polska) Sp. z o.o. w Wałbrzychu.

- Nasz zakład boryka się z takimi samymi problemami jak wszystkie zakłady w okolicy, czyli zapotrzebowaniem na kadrę techniczną. Mówię tu nie tylko o inżynierach, absolwentach wyższych uczelni, ale również o zapotrzebowaniu na techników i absolwentów szkół zawodowych. Z naszej strony mamy już dedykowane osoby, które zajmą się planem kształcenia. Razem z wałbrzyską uczelnią będziemy pracowali nad szczegółami. Doskonałym rozwiązaniem jest dualny system kształcenia, gdzie student ma zajęcia na uczelni a jednocześnie pracuje w zakładzie pracy, który poznaje i ma możliwość weryfikacji realnej praktyki zapotrzebowania zakładu z teorią przyswajaną na uczelni - powiedział Andrzej Gajdziński.

Współpraca PWSZ i NSK będzie realizowana między innymi poprzez organizowanie i przeprowadzanie praktyk i staży dla studentów i absolwentów, organizowanie miejsc pracy i staży dla studentów i absolwentów, współorganizowanie wizyt studyjnych, warsztatów i sympozjów, wspieranie inicjatyw, zmierzających do tworzenia w PWSZ nowych specjalności, zgodnie z prowadzonymi kierunkami studiów, udział w gremiach doradczych, celem przygotowywania analiz, ekspertyz i opinii specjalistycznych a także realizowanie wspólnych projektów naukowych i badawczych, wspólne wydawanie publikacji i prowadzenie prac badawczych pracowników i studentów PWSZ.

- Od bieżącego roku akademickiego wszystkie kierunki kształcenia mamy o profilu praktycznym. Studenci są zainteresowani, aby kształcić się w sposób praktyczny. Myślę, że z naborem na studia typu dualnego nie będzie problemu. Oczywiście nie będzie to kształcenie masowe w systemie dualnym, natomiast myślę, że będzie to ważna, nowa oferta uczelni dla studentów, którzy pragną zostać w Wałbrzychu, pragną tu pracować i rozwijać się zawodowo - powiedziała dr Beata Detyna, Dyrektor Instytutu Przyrodniczo-Technicznego PWSZ, pełnomocnik Rektora ds. nauki i studentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group