Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4857
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Uprawnienia niekonieczne

Niedziela, 4 października 2020, 6:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 października 2020, 8:36
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Uprawnienia niekonieczne
Fot. KMP Wałbrzych
Kierującego z cofniętymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów zatrzymali wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego. To kolejna kontrolowana w tym tygodniu osoba, która na co dzień nie posiada prawa jazdy.

40-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc poruszał się samochodem bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany po godzinie 11:00 przez policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy, kiedy wjeżdżał na teren stacji benzynowej przy ul. 1 maja w Wałbrzychu. Funkcjonariusze ustalili, że decyzją Starosty Powiatu Wałbrzyskiego kierujący miał od 2018 roku cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Policjanci kolejny raz przypominają. W przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego bez uprawnień, funkcjonariusze mogą nałożyć na sprawcę wykroczenia mandat karny w wysokości 500 złotych. W wielu przypadkach jednak kończy się na sporządzeniu dokumentacji do sądu, który to natomiast ma prawo orzec w stosunku do kierującego zakaz kierowania pojazdami. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowiada już za przestępstwo, nie za wykroczenie.

Twoja reakcja na artykuł?

5
36%
Cieszy
2
14%
Hahaha
2
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
36%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group