Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4740
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Urząd Miasta w jednym miejscu?

Wtorek, 1 lutego 2011, 12:09
Aktualizacja: 19:45
Autor: Sven
Wałbrzych: Urząd Miasta w jednym miejscu?
Dużym problemem dla wałbrzyszan jest brak miejsc parkingowych w sąsiedztwie Urzędu Miasta w Wałbrzychu
Fot. red
Być może jeszcze w tym roku Urząd Miasta Wałbrzycha zostanie skupiony w jednym miejscu. Miasto chce kupić od ZUS–u budynek przy ul. Mikołaja Kopernika.

Posesja przy ul. Kopernika 2 znajduje się zaledwie kilkanaście metrów od Ratusza. Można więc powiedzieć, że Urząd Miasta znajdowałby się w jednym miejscu. W tej chwili w budynku pracuje 220 pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Według UM, powierzchnia nieruchomości jest wystarczająca, by pomieścić wydziały rozrzucone po całym Śródmieściu. Przeniesione zostałyby wszystkie wydziały z ulicy Jana Matejki, Romana Dmowskiego, Henryka Sienkiewicza i Bolesława Limanowskiego.

ZUS wyprowadzi się z Kopernika najprawdopodobniej w połowie roku. Po przeprowadzeniu niezbędnych prac adaptacyjno – odświeżających. Przeprowadzka urzędników miejskich może się udać jeszcze w tym roku.

Teoretycznie całe przedsięwzięcie powinno przynieść same korzyści dla miasta i jego mieszkańców, którzy w jednym miejscu będą mogli załatwić sprawy urzędowe.

Pozostają jednak pewne wątpliwości. Istotnym problemem wydaje się niedobór miejsc parkingowych w tym rejonie miasta. Już teraz znalezienie wolnego miejsca na parkingu graniczy z cudem. Poza tym może się okazać, że przeznaczone na sprzedaż budynki, choćby te z ul. Matejki, wzorem innych miejskich czy powiatowych nieruchomości, latami będą czekać na kupca. Trzeba będzie je utrzymywać oraz chronić przed amatorami drewna i złomu.

W razie czego, będzie można pozostawić w starej siedzibie Straż Miejską i nakazać jej całodobowe stróżowanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group