Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 2234
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Uwaga na fajerwerki!

Poniedziałek, 27 grudnia 2010, 13:26
Aktualizacja: 13:27
Autor: MDD
Zasady używania fajerwerków i petard w Sylwestra i Nowy Rok są szczegółowo określone i kontrolowane. Policja sprawdza warunki, w jakich sprzedawane są materiały pirotechniczne.

Sprzedaż wyrobów pirotechnicznych z samochodów czy na targowiskach jest całkowicie zakazana. W szczególności sprawdzane jest również przestrzeganie zakazu sprzedaży fajerwerków nieletnim. Natomiast używanie wyrobów pirotechnicznych może nastąpić jedynie z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa dla życia, zdrowia ludzkiego, mienia i środowiska naturalnego.

Rozporządzenie w tej sprawie w szczególności określa postępowanie osób, które nie ukończyły 18 roku życia. Przypominamy, że mogą one używać fajerwerków i petard jedynie pod bezpośrednim nadzorem osoby sprawującej władzę rodzicielską lub opiekę. Policja apeluje również o to, aby w żadnym wypadku nie rozbierać fajerwerków na części, nie wrzucać ich do ogniska oraz nie odpalać ponownie tych, które nie zadziałały za pierwszym razem. Nie wolno również odpalać ich z ręki, na balkonie, z okna czy dachu. Należy wybrać do ich odpalenia gładką i równą powierzchnię. Policja przypomina, że za nieprzestrzeganie tych przepisów, grozi kara aresztu, grzywny lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group