Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4327
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

V „Jubileuszowy” Świdnicki Zlot Caravaningowy

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 4 sierpnia 2012, 7:12
Aktualizacja: 7:38
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
W dniach od 4 do 11 sierpnia na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się V „Jubileuszowy” Świdnicki Zlot Caravaningowy.

Impreza ta na trwałe zapisała się już w kalendarzu Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu, która w 2014 roku będzie obchodzić 50-lecie istnienia.

- Caravaning jest od lat coraz popularniejszą formą turystyki i wypoczynku. Jej wielką zaletą jest mobilność i brak ograniczeń związanych z koniecznością przebywania w jednym tylko miejscu. Podobnie jak sam caravaning, dużą popularnością cieszą się również zloty zmotoryzowanych turystów, które odbywają się coraz częściej i w coraz większej ilości ośrodków turystycznych w naszym kraju. Cieszę się, że Świdnica należy do nich. Na początku sierpnia zapraszamy do Świdnicy kluby campingu i caravaningu z miast i miejscowości partnerskich Świdnicy, gmin i miast powiatu świdnickiego, klubów campingowych i caravaningowych z Polski a także turystów indywidualnych z kraju i z zagranicy – mówi dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Edmund Frączak.

W ubiegłorocznej edycji Świdnickiego Zlotu Caravaningowego udział wzięło około 50 załóg.

– Wiele osób, które nas odwiedzało w poprzednich latach, zapowiadało swój powrót do Świdnicy, urzeczone jego urokiem i organizacją imprezy. Mam nadzieję, że w tym roku do Świdnicy zawita jeszcze większa rzesza camperów – dodaje Edmund Frączak.

Tegoroczny V „Jubileuszowy” Świdnicki Zlot Caravaningowy jest współorganizowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Camping Caravaning Klub Świdnica.

Szczegółowe informacje na temat zlotu można uzyskać w Camping Caravaning Klub Świdnica (Bronisław Bienkiewicz tel. 504 255 735, email: bronekbienkiewicz@onet.eu) lub w Świdnickim Ośrodku Sportu i Rekreacji (tel. 74 852 25 36).

Program Zlotu
* 4 sierpnia (sobota)
- godz.12.00 -otwarcie biura zlotu, przyjmowanie turystów (załóg) przybywających na zlot
* 5 sierpnia (niedziela) - przyjmowanie turystów, przyjmowanie zgłoszeń na wycieczki, czas do wykorzystania według własnego uznania
* 6 sierpnia (poniedziałek)
- godz.10.00 – zwiedzanie miasta z przewodnikiem (wejście na wieżę ratusza, Rynek i Muzeum Dawnego Kupiectwa, Kościół Pokoju, katedra)
- godz.17.00 - oficjalne otwarcie zlotu oraz spotkanie z przedstawicielami władz z miasta i powiatu i organizatorami przy grillu i muzyce (do godz.22.00)
* 7 sierpnia (wtorek)
- godz. 9.15 - wyjazd autokarem do Gross-Rosen, zwiedzanie muzeum oraz pokaz filmu historycznego dotyczącego dziejów obozu koncentracyjnego
- godz. 12.00 - przejazd autokarem do miejscowości Krzyżowa, zwiedzanie obiektów Fundacji „Krzyżowa”
- godz. 15. 30 - powrót na camping, czas do wyk. w/g własnego uznania
* 8 sierpnia (środa)
- godz. 10.00 - zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży, na basenie kąpielowym pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy,
- godz.15.00 - konkursy sprawnościowe dla uczestników zlotu
* 9 sierpnia (czwartek)
- godz. 9.00 – wyjazd do Wrocławia, za odpłatnością zwiedzanie Panoramy Racławickiej
* 10 sierpnia (piątek)
- godz. 9.00 - wycieczki indywidualne po proponowanych trasach
- trasa I: Zamek Książ, Palmiarnia Lubiechów, Muzeum Motoryzacji i Górnictwa
- trasa II: Walim / Głuszyca, Muzeum Sztolni Walimskich, Podziemne Miasto Osówka
- trasa III: Przełęcz Tąpadła, wejście na Ślężę
- trasa IV: Strzegom, Międzynarodowy Festiwal Folkloru
- trasa VI: Muzeum Broni w Świdnica - Witoszów
* 11 sierpnia (sobota)
- godz. 14.00 - oficjalne zamknięcie zlotu, spotkanie integracyjne uczestników zlotu z organizatorami zlotu, wręczenie pamiątek i wyróżnień
* 12 sierpnia (niedziela)
- godz.14.00 – wyjazdy uczestników zlotu, zamkniecie biura zlotu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group