Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 2450
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: VI Targi Edukacyjne w Głuszycy

Niedziela, 30 marca 2014, 17:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 marca 2014, 7:59
Autor: red.
Głuszyca: VI Targi Edukacyjne w Głuszycy
Fot. Robert Bajek
W Gimnazjum Publicznym w Głuszycy odbyły się VI Targi Edukacyjne. Podczas Targów swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało kilkanaście placówek ponadgimnazjalnych z powiatu wałbrzyskiego, kłodzkiego i świdnickiego. Ten cykliczny projekt z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród gimnazjalistów.

Targi skierowane były do gimnazjalistów z Głuszycy, Jedliny-Zdroju i Walimia. Projekt został zrealizowany w ramach współpracy Gmin Tajemniczego Trójkąta. Co istotne, wśród prezenterów ofert edukacji ponadgimnazjalnej znalazło się wielu absolwentów głuszyckiego Gimnazjum. W tym roku młodzież sama przygotowała prezentacje, pokazy i ofertę mającą przekonać obecnych gimnazjalistów do dokonania właściwego wyboru przyszłej ścieżki edukacyjnej. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza z uwagi na funkcjonujący od kilku lat nowy system nauczania, w którym uczeń idąc do szkoły ponadgimnazjalnej już na początku powinien się zdecydować jakie przedmioty będzie zdawał na maturze, bo od tego uzależniony jest program i układ przedmiotów nauczania.

Podczas VI Targów Edukacyjnych w Głuszycy zaprezentowały się takie placówki edukacyjne jak: Zespół Szkół nr 5 w Wałbrzychu, Zespół Szkół nr 7 w Wałbrzychu, Noworudzka Szkoła Techniczna, „Ceramik”, Zespół Szkół nr 2 w Wałbrzychu, Rzemieślnicza Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu, III LO w Wałbrzychu, Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie, Zespół Szkół Hotelarsko–Turystycznych w Świdnicy, wałbrzyski „Energetyk”, Zespół Szkół Techniczno-Budowlanych w Wałbrzychu, głuszycki Zespół Szkół, Zespół Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie, Zespół Szkół nr 4 w Wałbrzychu i firma ATAS z Wrocławia, która organizuje szkolenia, kursy, warsztaty i obozy językowe, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group