Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4254
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: W Czarnym Borze rusza inwestycja o wartości 10 milionów

Niedziela, 4 października 2020, 6:44
Aktualizacja: 8:15
Autor: red
REGION, Czarny Bór: W Czarnym Borze rusza inwestycja o wartości 10 milionów
Fot. użyczone
Coloseum Pro sp. z o.o, które specjalizuje się w budowie energooszczędnych domów jednorodzinnych, niebawem rozpocznie prace nad nowym osiedlem domów w zabudowie bliźniaczej w miejscowości Czarny Bór przy ul. Zamkowej. Osiedle będzie składało się z 12 domów (24 połówek) wraz z całą infrastrukturą. W związku z powyższym udaliśmy się do Prezesa spółki zapytać o szczegóły. Zdjęcia ukazują poprzednią inwestycję zrealizowaną w Mieroszowie.

Uzyskaliśmy informację, że Pan spółka rozpoczyna dużą inwestycję budownictwa jednorodzinnego w miejscowości Czarny Bór - czy to prawda?

Marcin Drzewiecki: Tak, to prawda. Nasza spółka już od dłuższego czasu szukała nowych miejsc idealnych do życia. Po analizie obecnych potrzeb mieszkaniowych oraz gmin, które są przyjazne do zamieszkania, decyzją zarządu spółki podjęliśmy uchwałę na temat budowy osiedla w Czarnym Borze.

Czy mógłby Pan rozszerzyć dlaczego w Pana ocenie to miejsce idealne do życia?

Marcin Drzewiecki: Przy doborze terenów, które w przyszłości mają być przyjemne do zamieszkania, uwagę zwrócić należy na kilka ważnych aspektów, zaczynając od dojazdu do danego osiedla, poprzez ukształtowanie terenu i płaskich działek, które są zdecydowanie bardziej funkcjonalne aniżeli działki o takiej samej wielkości, ale na skarpach. Kolejnymi ważnymi elementami są takie placówki jak: szkoły, przedszkola i sklepy. Działka przy ulicy Zamkowej spełnia wszelkie nasze "te dobre kryteria". Jest dobry dojazd, posiada znakomite ukształtowanie terenu. Do tego lokalizacyjnie również jest dobrze położona, zarówno dla mieszkańców Kamiennej Góry, Wałbrzycha, no i oczywiście samych mieszkańców Czarnego Boru. W pobliżu są również sklepy branżowe i wszelkie niezbędne instytucje (szkoły, przedszkola, przychodnia). Te wszystkie pozytywne elementy skłoniły spółkę do budowy tego osiedla w podanej lokalizacji.

Czy może Pan coś powiedzieć o samych budynkach?

Marcin Drzewiecki: Takie budynki mamy już sprawdzone. W tamtym roku zakończyliśmy sprzedaż budynków w Mieroszowie. W rozmowie z obecnymi mieszkańcami zdecydowaliśmy, że skoro w nich mieszka się tak dobrze, to należy takie budynki budować dalej. Są w nich wprawdzie pewne różnice adaptacyjne, natomiast różnice były konsultowane w szerokim gronie i jestem pewien, że nowe zmiany będą na duży plus domów. Tu mogę zdradzić, że jedną ze zmian będzie okno narożne w salonie, które doda jeszcze większej przestronności w salonie. Budynki będą parterowe z ogrzewaniem podłogowym zasilanym pompą ciepła. Oczywiście nasze budynki są bardzo ekonomiczne w utrzymaniu z uwagi na zastosowywane materiały i rozwiązania.

No właśnie może coś Pan powie na temat technologii, w której budynki będą wznoszone, ponieważ nie jest ona tradycyjna.

Marcin Drzewiecki: Coloseum Pro buduje domy z gotowych elementów keramzytowych. W mojej ocenie jest to w chwili obecnej najlepsza dostępna metoda budowy domu. Podkreślić należy, że nasze domy są o właściwościach "murowanych" i nie mają nic wspólnego z domami z drewna. Z uwagi, że temat budowy keramzytowej był już kilkukrotnie przeze mnie omawiany w lokalnych mediach, zapraszam również do zapoznania się z dostępnymi materiałami na temat technologii na naszej stronie internetowej www.domy-coloseumpro.pl (link do artykułu wcześniejszego: https://walbrzyszek.com/jak-budowa-domu-to-tylko-z-coloseum-pro)

Chyba jedno z ważniejszych pytań, a przynajmniej takie, na które duża część czytelników będzie chciała poznać odpowiedz, jaka jest cena takiego domu?

Marcin Drzewiecki: Cena budzi zawsze najwięcej pytań i zniecierpliwienia, ale aby móc odpowiedzieć inwestycja musi być na dużo dalszym etapie, aby nie okazało się, że czegoś nie doszacowaliśmy, czy coś nowego nas zaskoczyło na budowie. Jedno chcę podkreślić, że misją Coloseum Pro jest budowa domów w cenie zbliżonej do cen mieszkań, więc na pewno oferta będzie bardzo atrakcyjna. Z wyprzedzeniem dodam, że w chwili obecnej nie planujemy przedsprzedaży i nie zawieramy umów - choć mamy już dużo zapytań i zainteresowania klientów, którzy obserwują nasz profil na Facebooku, na którym powyższe informacje pojawiły się już jakiś czas temu. Zapraszam do polubienia naszej facebookowej strony, tutaj dla wszystkich którzy zdecydują się na polubienie naszej strony lub mają już ją polubioną, informuję, że pierwsze informacje pojawią się z tygodniowym wyprzedzeniem na Facebooku, a jeżeli na innych portalach. Jest to robione po to, aby nasi wierni obserwatorzy na facebooku mieli poczucie, że jesteśmy im wdzięczni za każdy uśmiech i sympatyczny komentarz.

Twoja reakcja na artykuł?

45
76%
Cieszy
3
5%
Hahaha
2
3%
Nudzi
2
3%
Smuci
2
3%
Złości
5
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group