Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5488
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W Hali Mistrzów zorganizowano "Targi Zawodów"

Czwartek, 28 lutego 2019, 12:27
Aktualizacja: 12:38
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: W Hali Mistrzów zorganizowano "Targi Zawodów"
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Hali Wałbrzyskich Mistrzów zostały zorganizowane "Targi Zawodów", które spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno uczniów z wałbrzyskich szkół, jak i młodzieży z sąsiednich miejscowości.

"Targi Zawodów" skierowane są do uczniów gimnazjów i VIII klas szkół podstawowych. Podczas targów prezentowane są zawody, w których kształcą wałbrzyskie szkoły branżowe i techniczne. Oprócz teoretycznej informacji dotyczącej kierunków kształcenia, możliwych do wyboru zawodów i zakresu przedmiotów na Targach nie zabrakło też warsztatów i pokazów, których celem jest ukazanie praktycznych możliwości i korzyści z tej formy kształcenia.

Wśród zawodów w których kształcą wałbrzyskie szkoły techniczne i branżowe znajdują się między innymi: elektryk, elektronik, elektromechanik, informatyk, technik organizacji reklamy, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, mechatronik, logistyk, mechanik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających, technik rachunkowości i administracji, BHP, technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz, cukiernik, kelner.

Dzisiejsze "Targi Zawodów" to jeden z elementów projektu "Zawodowy Strzał w 10!", który został zainaugurowany konferencją na terenie Starej Kopalni. Jego inicjatorami są dyrektorzy wałbrzyskich szkół: Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk”, Zespołu Szkół nr 5 oraz Zespołu Szkół nr 7. Warto zaznaczyć, że projekt zyskał aprobatę Biura Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta i został objęty Honorowym Patronatem przez Romana Szełemeja - Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

"Zawodowy Strzał w 10!" to projekt informacyjny, którego głównym zadaniem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat reformy oświaty i związanych z nią zmian, a także informacja dotycząca nowych kierunków i możliwości kształcenia w Wałbrzychu i wyraźne podkreślenie, że wybór szkoły kształcącej w konkretnym zawodzie to bardzo dobry wybór, zapewniający szybkie znalezienie pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group