Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3506
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: W Mieroszowie też znają ortografię

Wtorek, 27 lutego 2018, 6:47
Autor: red
REGION, Mieroszów: W Mieroszowie też znają ortografię
Fot. Mieroszowskie Centrum Kultury/facebook
Ponad 60 uczestników zgłosiło się i napisało I Gminne Dyktando zorganizowane przez Mieroszowskie Centrum Kultury pod honorowym patronatem Przewodniczącej Rady Miejskiej Marii Chmielnickiej.

Pisownia rz, ż, ch, h, u, ó, pisownia różnych części mowy z cząstką „nie”, halibut czy chalibut, dżdżysty czy dżysty, Hieronim czy Chieronim… i wiele, wiele innych ortograficznych zagwozdek czekało na uczestników I Gminnego Dyktanda.

Ponad 60 śmiałków z całej gminy zmierzyło się z ortograficznymi łamigłówkami i zechciało sięgnąć po zaszczytny tytuł „Mistrza Ortografii”.
Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i dorośli, podzieleni na trzy grupy, w trzech salach Mieroszowskiego Centrum Kultury – wszyscy wyposażeni w długopisy, kartki oraz kody zasiedli do dyktanda.

Teksty dyktand czytali i dyktowali przydzieleni do poszczególnych zaproszeni goście – „Maluchom" tekst dyktanda czytała Przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Chmielnicka, „Juniorom” tekst dyktował Burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński, natomiast „Dorosłym” Elżbieta Szomańska. Dyktando wzbudziło w uczestnikach wiele emocji, dzieci i młodzież poczuli ducha walki i każdy z nich starał się napisać tekst jak tylko najlepiej potrafił.

Po sprawdzeniu prac, komisja specjalistów w składzie: Elżbieta Urbanik, Anna Żołądź, Grażyna Lektarska, Dorota Kolanko, Anna Morawska, Magdalena Borys, Maria Chmielnicka, Agnieszka Nowak, Marika Sikora wyłoniła te najlepsze, gdzie błędów nie było, lub było ich najmniej, a tym samym wyłoniła Mistrzów I Gminnego Dyktanda w trzech kategoriach:

- MALUCH:
Mistrzem Ortografii została Agata Woszczek, na 2. miejscu uplasowała się Nikola Kamińska, na 3. miejscu Julia Walus ex aequo z Łukaszem Bartkowiakiem

- JUNIOR:
Wśród Juniorów najlepszy i bezkonkurencyjny okazała się Jakub Folc, drugie miejsce zajęła Kaja Piasecka, a trzecie Natalia Cebula

- DOROŚLI:
W kategorii Dorosłych niepokonana była Alicja Kornalewicz, tuż za nią Anita Murawska, a jako trzecia wyróżniła się Anna Słota.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group