Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2867
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W najbliższych latach Sobięcin się diametralnie zmieni

Wtorek, 15 listopada 2016, 13:26
Autor: PAW
Wałbrzych: W najbliższych latach Sobięcin się diametralnie zmieni
W dzielnicy Sobięcin nie tylko się wyburza. Niedawno odremontowano szkołę
Fot. red
A stanie się tak, bowiem z powierzchni zniknie wiele budynków (łącznie około 250 mieszkań), które w następnych kilku latach zostaną wyburzone.

- W roku 2016 do rozbiórki zostały przeznaczone 4 budynki na Sobięcinie, które zostaną rozebrane z uwagi na inwestycję drogową mającą na celu przebudowę skrzyżowania ul. 1 Maja z ul. II Armii. Te działania są związane wyłącznie z inwestycją drogową na obszarze Sobięcina. Rozbiórki rozpoczną się na początku przyszłego roku – tłumaczy Arkadiusz Grudzień z wałbrzyskiego Ratusza.

Dokładny harmonogram wyburzeń nie jest jeszcze znany, bowiem obecnie trwają prace związane z ustaleniem planu rozbiórek budynków w roku 2017.
- W głównej mierze pod uwagę będą brane budynki, które na podstawie 5-letnich przeglądów stanu technicznego, z uwagi na zły stan techniczny, stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia osób w nich zamieszkujących – mówi Grudzień.

Wśród ww. budynków są również budynki z dzielnicy Sobięcin. Mowa o ulicach Średniej, Wschodniej oraz św. Barbary, a więc ulice z dolnej części dzielnicy, tzw. Palestyny. Szkody górnicze oraz znaczne podniesienie się wód - większość budynków dzielnicy Sobięcin jest dotknięta tym właśnie problemem. W piwnicach zalega woda, w mieszkaniach na ścianach osadza się grzyb. Remont starej substancji mieszkaniowej więc w tym przypadku nie ma większego sensu. Gdzie zatem trafią mieszkańcy kamienic, które zostaną wyburzone?
- Standardowo zgodnie z procedurami, w takich sytuacjach najemcom lokali w ww. budynkach proponowane są lokale zamienne w różnych dzielnicach Wałbrzycha – tłumaczy Arkadiusz Grudzień. - Biuro Lokalowe zawsze przy przeznaczeniu nieruchomości do rozbiórki kontaktuje się z mieszkańcami tych budynków informując ich o decyzji w sprawie rozbiórki. Każdy najemca jest informowany o propozycji lokalu zamiennego, które wskazuje zarządca nieruchomości.

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group