Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1705
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W nocy temperatura spadła do – 25 stopni Celsjusza

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Środa, 1 lutego 2012, 11:40
Aktualizacja: 11:41
Autor: PAW
Fot. PAW
Ostatnie noce były bardzo mroźne. Meteorolodzy zapowiadają, że taki stan potrwa jeszcze co najmniej przez kilka dni.

Wczoraj informowaliśmy o bezpłatnym całodobowym numerze telefonu (986 – straż miejska), pod który można dzwonić podając informacje o osobach zagrożonych zamarznięciem. Pod tym numerem uzyskamy również informacje dotyczące noclegowni czy jadłodajni. O reagowanie na osoby samotne, bezdomne, będące pod wpływem alkoholu, apeluje również policja oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel.
502-700-311). Takich osób nie wolno pozostawić nam bez pomocy, bowiem może się to dla nich zakończyć śmiercią. Teraz, kiedy w nocy mrozy sięgają -25 stopni Celsjusza, takie właśnie osoby są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo.

W Wałbrzychu jest co najmniej kilka miejsc, gdzie bezdomni, czy osoby samotne, mogą zwrócić się o pomoc. Wystarczy tylko wspomnieć choćby o Domu Pomocy Fundacji Tarkowskich przy ul. Internatowej 1, ogrzewalni przy ul. Moniuszki 106, Integracyjnym Domu dla Bezdomnych przy ul. Pocztowej 22, tel. 74/ 847 8126 czy Domu Pomocy dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Monar-Markot przy ul. Moniuszki 109, tel. 74/ 842 10 06.

Zima, a szczególnie okres, w którym za oknami temperatura spada poniżej 20 stopni Celsjusza, to czas, kiedy jadłodajnie i domy dla bezdomnych pękają w szwach. Nie inaczej jest w naszym mieście, gdzie liczba łóżek jest niewystarczająca w stosunku do potrzebujących. Domy dla bezdomnych i noclegownie nie pozostawią jednak nikogo bez pomocy. Jedynym właściwie warunkiem, jaki musi spełnić osoba, która chce tu spędzić noc, jest trzeźwość.

Tymczasem w Sokołowsku znalezione zostały zwłoki mężczyzny. Prawdopodobną przyczyną zgonu 65-latka było wyziębienie organizmu. Jeśli te przypuszczenia potwierdzą się, będzie to pierwsza osoba, która zmarła tej zimy w naszym powicie z powodu wyziębienia organizmu.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group