Środa, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2238
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W październiku rusza kolejny rok Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 20 września 2012, 7:16
Aktualizacja: 8:43
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Wybitna kadra profesorów i doktorantów, interaktywna nauka od fizyki po filozofie. W Wałbrzychu rusza 2 rok Uniwersytetu Dziecięcego Unikids.

Przed małymi studentami zmagania edukacyjne z takich dziedzin naukowych, jak fizyka, chemia ,astronomia, robotyka, medycyna, archeologia, oceanografia, filozofia czy ekonomia. 21 października uroczystą inauguracją rozpocznie się rok akademicki 2012/2013 na Uniwersytecie Dziecięcym UNIKIDS w Wałbrzychu. Trwa nabór.

Pierwszy na świecie Uniwersytet Dziecięcy powstał w czerwcu 2002 roku w Niemczech. Minęło 10 lat i w trakcie tego czasu powstało ponad 100 takich uniwersytetów. To daje średnią ponad jednego Uniwersytetu Dziecięcego na miesiąc! Według szacunków z tego typu edukacji korzysta dziś 200 tysięcy dzieci w wieku 6-12 lat na całym świecie. W Polsce największy Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS zgromadził w zeszłym roku ponad 2000 studentów!

Cel Uniwersytetów jest prosty: nauczać, ale nie tylko za pośrednictwem podręczników. Młody student poszerza swoją wiedzę poprzez praktykę, przeprowadzane doświadczenia, eksperymenty, ale także dzięki interaktywnej zabawie. Najmłodsi mają dobrą pamięć i często są wzrokowcami, dlatego tak istotne jest „pokazywanie” im nauki na żywo. Każdy wykład będzie miał interaktywną formułę . Podczas zajęć studenci zbudują i zaprogramują robota, zrobią własny krem, wyhodują kryształki, stworzą projekt architektoniczny, wyruszą w podróż kosmiczną pod kopułą prawdziwego planetarium, dowiedzą się jakie istoty żyją na dnie oceanu, jak zbudować własną stację meteorologiczną, dlaczego krew jest czerwona i wiele wiele innych. Podczas wykładu z archeologii dowiedzą się jak Piastowie kraj budowali, przekonają się czym jest roztwór a czym mieszanina czyli wszystko o chemicznym zamieszaniu z mieszaniem. Dowiedzą się także po co jemy i oddychamy, oraz jak wygląda lot w kosmos.

Taka forma nauki sprawia, że dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach i lepiej przyswajają zdobytą wiedzę. Na Uniwersytecie Dziecięcym UNIKIDS w Wałbrzychu wykłady i warsztaty będą prowadzić doświadczeni wykładowcy akademiccy ze znanych uczelni , specjaliści w swoich dziedzinach.

O tym, jak ciekawa może być nauka na Uniwersytecie Dziecięcym UNIKIDS w Wałbrzychu najmłodsi naukowcy w Polsce przekonają się już na pierwszym wykładzie zaplanowanym na 21 października. Gościem honorowym , który wygłosi wykład inauguracyjny będzie generał Mirosław Hermaszewski, pierwszy polski kosmonauta.

Trwa nabór

Studentem UNIKIDS może zostać każde dziecko w wieku od 6 do 12 lat. O przyjęciu decyduje wyłącznie chęć wszechstronnego rozwoju kandydata potwierdzona zgłoszeniem. Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową www.unikids.pl, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje. Wystarczy wybrać zakładkę „Formularz zgłoszeniowy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ooo 21-09-2012 6:40
PIERWSZY WYKLADOWCA TO PROFESOR , DOKTORANT ?. UBIEGLY ROK TO PORAZKA.
~ 22-09-2012 10:07
wykładowca pierwszy z tego co jest na stronie to gen. Hermaszewski. porażka???? jeżeli macie Panstwo więcej kompetencji niz prowadzący w zeszlym roku na pewno Was przyjmą:) dla nas na najwyzszym poziomie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group