Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4319
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W piątek Noc Kupały

Środa, 19 czerwca 2024, 6:43
Aktualizacja: 9:05
Autor: red
Wałbrzych: W piątek Noc Kupały
Fot. organizatorzy
Tradycyjne pieśni związane z Nocą Kupały, tańce, ogień i kwiaty pojawią się na specjalnym pokazie przygotowanym przez Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych" na zakończenie I dnia Festiwalu Twórczej Wyobraźni.
- Chcemy pokazać coś ciekawego i wyjątkowego. W takiej odsłonie jeszcze się nie prezentowaliśmy - przekonują członkowie zespołu. Pokaz został przygotowany specjalnie na tegoroczną edycję Festiwalu Twórczej Wyobraźni. Trzydniowe spotkanie z literaturą i muzyką rozpocznie się w najbliższy piątek.

Specjalny pokaz Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” zaplanowano 21 czerwca o godzinie 22.30 na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu. Będzie to element zamykający pierwszy dzień trzydniowego Festiwalu Twórczej Wyobraźni.

- Na pewno będzie ogień. Na pewno będą pochodnie. Przepiękne Słowianki, tańce, śpiewy i wspólna zabawa, do której zaprosimy publiczność – mówi Rafał Ślipek, specjalista do spraw organizacyjnych Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Pokaz zaplanowany się na około trzydzieści minut. Celowo planowany jest po zmierzchu, aby widowisko było jak najbardziej efektowne. Obok grup młodzieżowych weźmie w nim udział dobrze znana społeczności lokalnej Grupa Ognia „Impuls”.

21 czerwca w czasie Festiwalu Twórczej Wyobraźni zaprezentują się też najmłodsi tancerze. Grupę dziecięcą zobaczymy o godzinie 18.30 na festiwalowej scenie w programie także nawiązującym do Nocy Kupały.

Oba pokazy są częścią organizowanego od 21 do 23 czerwca na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu Festiwalu Twórczej Wyobraźni. W programie trzeciej edycji tego wydarzenia znalazły się spotkania autorskie i koncerty. Na scenie usłyszymy między innymi Jacka Bończyka, Mietka Szcześniaka czy Andrzeja Poniedzielskiego. W czasie festiwalu zaplanowano spotkania autorskie między innymi z Michałem Rusinkiem czy Zbigniewem Rokitą. Wstęp na wszystkie wydarzenia przygotowane w ramach III Festiwalu Twórczej Wyobraźni jest bezpłatny. Szczegółowy program dostępny na www.starakopalnia.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group