Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1662
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W przyszłym tygodniu odbędą się I Regionalne Prezentacje Muzealne

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 21 września 2012, 9:59
Aktualizacja: 9:59
Autor: PAW
Fot. PAW
Na konferencji prasowej przedstawiciele wałbrzyskiego Muzeum zaprezentowali harmonogram I Regionalnych Prezentacji Muzealnych, które w Wałbrzychu odbędą się w sobotę 29 września.

Wałbrzyskie Muzeum jest inicjatorem zorganizowania takiej właśnie imprezy. Według Jacka Drejera, w regionie jest wiele ciekawych ofert muzealnych, a Wałbrzych chce je zaprezentować razem.
- Oferta muzealna jest szeroka. Chcielibyśmy, by w przyszłości Wałbrzych stał się miejscem, gdzie skupiać się będą działania kulturalne w zakresie zbiorów muzealnych. Istnieje w regionie wiele mniejszych ośrodków muzealnych i razem możemy realizować wspólne przedsięwzięcia.

Do Wałbrzycha na I Regionalne Prezentacje Muzealne przyjadą reprezentanci muzeów z Jelenie Góry, Dusznik Zdroju, Jawora, Karpacza i innych miejscowości.
- Ma to być impreza plenerowa i masowa, a więc trochę wbrew atmosferze muzealnej – mówi Piotr Jonek z wałbrzyskiego Muzeum. – Chcemy pokazać mieszkańcom Wałbrzycha te muzea jako miejsca, do których warto pójść.

Zamiarem organizatorów jest zagospodarowanie terenu wokół Rynku i częściowo samego Rynku. Przy ulicy Gdańskiej zostaną wystawione stoiska, na których prezentować będą się poszczególne muzea z Dolnego Śląska. Kolejna część ekspozycji zostanie zaprezentowana na Pasażu Okrężnym, a w Rynku też zagoszczą stoiska. Przy ulicy 1 Maja swoje artystyczne wyroby rzemieślnicze zaprezentuje kilkunastu wystawców. Jedną z atrakcji tych prezentacji muzealnych będzie tzw. „Wielki Rebus Muzealny”, w którym wezmą udział uczestnicy prezentacji.

Do organizacji imprezy włączyło się Biuro Promocji Urzędu Miasta w Wałbrzychu, a patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Program I Regionalnych Prezentacji Muzealnych:

9.30-11.00 – zagospodarowanie stosik (ulica Gdańska, Rynek, Pasaż Okrężny)

11.00 – otwarcie I Regionalnych Prezentacji Muzealnych

11.00-15.00 – prezentacje muzealne – stoiska udostępnione dla zwiedzających

12.00-13.30 – „Wielki Rebus Muzealny” – zabawa dla zwiedzających

13.30 – 14.00 – rozstrzygnięcie „Wielkiego Rebusa Muzealnego” – ogrody muzealne

15.00 – zakończenie I Regionalnych Prezentacji Muzealnych

15.00-15.30 – demontaż stoisk.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group