Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: W Świdnicy zabrakło chętnych do transu

Sobota, 30 lipca 2011, 19:18
Aktualizacja: Niedziela, 31 lipca 2011, 8:08
Autor: GrA/Sven
Świdnica: W Świdnicy zabrakło chętnych do transu
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Baza Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy miała zapełnić się wczoraj po brzegi fanami muzyki trance. Tymczasem w kasie biletowej ruchu nie było, a pod sceną bawiło się jedynie kilkaset osób.

Euforia of Trance – festiwal, na który fani muzyki trance czekali od dawna. Miał „ściągnąć” do Świdnicy ludzi z całej Polski. Pomysłodawcy szacowali, że pierwsza edycja może przyciągnąć do miasta nawet 5 do 8 tysięcy ludzi. Tymczasem mocno się zawiedli. Mimo, że od maja trwała przedsprzedaż biletów w Internecie, niewielu się pokusiło.

W chwili rozpoczęcia festiwalu sprzedanych było niewiele ponad 100 biletów. – Mamy nadzieję, że jeszcze w trakcie imprezy uda nam się sprzedać trochę biletów. Od trzech dni wydzwaniają do nas Ci, którzy chcieli jeszcze kupić bilety – wyjaśnia Adrian Roman, jeden z pomysłodawców imprezy. – Wiemy już na pewno, że nie będzie takiej ilości osób, jakiej się spodziewaliśmy.

Mimo, że na świdnickiej scenie pojawiły się gwiazdy światowego formatu, jak Sied van Riel, Cosmic Gate, czy Mike Drop, byli tacy, którzy już po niespełna godzinie zrezygnowali z udziału w imprezie. – Kupiliśmy bilety VIP i jesteśmy bardzo rozczarowani, dlatego zdecydowaliśmy się na ich oddanie i zmienienie planów na dzisiejszy wieczór – mówi grupa spotkanych przez nas wałbrzyszan. – Szkoda. Myśleliśmy, że to będzie super impreza.
Organizatorzy i pomysłodawcy imprezy nie tracą nadziei. – Chcemy, żeby to była cykliczna impreza, odbywająca się w Świdnicy co roku - wyjaśnia Adrian Roman. I podobnie, jak przy organizacji pierwszej imprezy liczą na wsparcie miasta. – Udało nam się pozyskać około 100 tysięcy złotych z budżetu miasta. Bilety celowo są w takich cenach, dlatego, że chcielibyśmy zysk z ich sprzedaży przeznaczyć na organizację imprezy za rok – mówi Adrian Roman.

Organizacja tego typu imprez na pewno nie należy do najłatwiejszych. I jak to bywa w przypadku nowatorskich imprez początki zazwyczaj bywają trudne. Wszyscy pamiętamy pierwszą edycję Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy. Wówczas także pojawiło się wiele słów krytyki. Tymczasem w tym roku festiwal będzie obchodził 5 urodziny i z roku na rok przyciąga do Świdnicy coraz więcej miłośników kina. Miejmy nadzieję, że podobnie będzie z festiwalem Euforia of Trance.

Zdjęcia pokazują sytuację o godzinie 20:30, impreza rozpoczęła się o 19:00.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group