Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 2885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: W Świebodzicach można się szkolić na szybowcach

Piątek, 19 października 2012, 6:17
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: W Świebodzicach można się szkolić na szybowcach
Fot. użyczone
Świebodzickie Towarzystwo Lotnicze uzyskało certyfikat, upoważniający do rozpoczęcia szkoleń szybowcowych na gminnym lądowisku. Organizacja pozytywnie przeszła audyt przeprowadzony przez Urząd Lotnictwa Cywilnego we wtorek, 16 października.

- To oznacza, że możemy już rozpoczynać nabór chętnych na szkolenia - mówi Grzegorz Glegoła, prezes TLŚ. - Myślę, że będzie to bardzo ciekawa oferta dla mieszkańców całego regionu, mamy już sporo wstępnych deklaracji.

Latania szybowcem można się uczyć od 15. roku życia. Szkolenia praktyczne będą prowadzone oczywiście na gminnym lądowisku w Świebodzicach, a zajęcia teoretyczne w Miejskim Domu Kultury, w którym Towarzystwo ma swoją siedzibę. Data spotkania organizacyjnego zostanie wkrótce podana.

Wszystkie osoby zainteresowane szczegółami, lub chcące przesłać swoje wstępne zgłoszenie, mogą kontaktować się z szefem TLŚ Grzegorzem Glegołą, na adres mejlowy: g.glegola@wp.pl.

A tymczasem na lądowisku przybył nowy samolot. To niewielki morane-soulnier, dla którego świebodzickie lądowisko stało się miejscem bazowym. Ciekawostką jest fakt, że samolot przyleciał aż z Malmo bezpośrednio do Świebodzic w czasie 3h 15minut. A jego właściciele nazwali maszynę Spirit of Świebodzice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group