Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2690
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Tesco uczyli dzieci, jak udzielać pierwszej pomocy

Wiadomości: Szczawno-Zdrój
Niedziela, 20 maja 2012, 14:39
Aktualizacja: 22:26
Autor: Daria Stryjek
Fot. red.
Rozpoczął się cykl imprez edukacyjnych dla dzieci i ich rodziców, który dotyczy tematyki z zakresu bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

Do zabawy, która odbyła się 19 maja w CH Tesco, zostały zaproszone: Policja, Straż Pożarna i Pogotowie. Uczestnicy pokazów uczyli się m.in., o podstawowych zasadach udzielania pierwszej pomocy, jak być widocznym na drodze, jak wybierać numery alarmowe i wreszcie jak bezpiecznie wrócić ze szkoły do domu. Przygotowane były atrapy telefonów, Kodeks Wzorowego Pieszego, punkt malowania twarzy, wiele konkursów oraz 100 koszulek z napisem „Wzorowy Pieszy”.
Ponadto dzieci otrzymały odblaskowe opaski oraz zawieszki, które ułatwiają ich widoczność na drodze. Najmłodsi mogli wcielić się w stróżów prawa, zakładając odpowiedni mundur. Każdy chętny mógł również zrobić sobie zdjęcie z policyjnym Kogutem i nie chodziło tu bynajmniej o wyposażenie radiowozu. Ciekawym elementem była możliwość dokładnego zobaczenia wozu strażackiego i rowerowy przejazd slalomem po specjalnej trasie. Podczas wydarzenia można było zdobyć wiele nagród, na przykład kask i rower.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group