Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5055
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: W Uzdrowisku rozegrano Roland Szczawno

Poniedziałek, 3 czerwca 2019, 19:07
Aktualizacja: Wtorek, 4 czerwca 2019, 9:11
Autor: PAW
Szczawno-Zdrój: W Uzdrowisku rozegrano Roland Szczawno
Fot. użyczone
W dniach 1–2 czerwca Klub Tenisowy Szczawno Zdrój organizował drugą edycję cyklu Szczawieński Wielki Szlem. Wzorem prawdziwych rozgrywek „szlemowych” drugi turniej to Roland Szczawno.

Zawody rozgrywane są zgodnie z instrukcjami programu Tenis10, a zawodnicy w poszczególnych turniejach zbierają punkty do klasyfikacji generalnej. Oprócz triumfatorów poszczególnych turniejów (Australia, Roland, Wimbledon, US) wyłonieni i nagrodzeni zostają zwycięzcy całego cyklu.

W turnieju Roland Szczawno rozegrano 4 kategorie czerwona, pomarańczowa, zielona oraz żółta. Ale to nie koniec… Już za tydzień rozegrana zostanie kategoria niebieska dla dzieci, które w szczawieńskim klubie korzystają m.in. z Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa.

W sobotę 1.06 najpierw na kort wyszli „pomarańczowi”. W rywalizacji na 3/4 kortu triumfował Filip Nowak z Polkowic pokonując w finale Anitę Cytrycką. Trzecie miejsce przypadło Darii Łukasiewicz ze Złotoryi, natomiast czwarte miejsce wywalczyli Lily Serwicka oraz Kajetan Kosiński oboje KT Szczawno Zdrój. Dalej do rywalizacji przystąpili „zieloni”. Tutaj bezkonkurencyjna była Jesica Pabisiak z Legnicy przed Laurą Urbańczyk z Głogowa. Trzecie miejsce zajął Adam Łukasiewicz z Głogowa. Warto dodać, iż zielona kategoria rywalizuje o status dziej karty do finałowych zmagań Champions Bowl w Umagu. W niedzielę rozpoczął się turniej „czerwonych”. Tutaj na najwyższym stopniu podium stanął Kajetan Kosiński KT Szczawno, który pokonał w finale Marcelę Miszkiewicz z Nysy. Trzecie miejsce zajął Iwo Hupało KT Szczawno Zdrój. W niedzielę rozegrano również zmagania otwartej wiekowo kategorii żółtej. Tutaj rywalizacja prowadzona była osobno dla dziewcząt i chłopców. W turnieju dziewcząt zwyciężyła Alicja Cygal przed Karoliną Lehner i Julią Szebestą – wszystkie zawodniczki KT Szczawno Zdrój. W turnieju chłopców triumfował Andrzej Roszak przed Franciszkiem Mataczyńskim i Maciejem Piechowiakiem – wszyscy KT Szczawno Zdrój.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group