Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2090
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wakacyjne akcje wałbrzyskich harcerzy

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 20 lipca 2017, 10:09
Aktualizacja: 10:11
Autor: red
Fot. Adrian Ziątek/użyczone
W ostatnim czasie w naszym mieście roi się od harcerzy. Począwszy od Zlotu Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, który w tym roku odbył się z początkiem czerwca w Wałbrzychu, Ogólnopolskim Rajdzie Odkrywców, którego uczestnicy stacjonowali w Publicznym Gimnazjum nr 1, a zakończywszy na naszej mundurowej młodzieży, których w ostatnim czasie często spotkać można na ulicach Śródmieścia z pędzlem w ręku.

Około 40 harcerzy przez ostatnie dni zamalowywało na kamienicach naszego miasta graffitii. Wszystko to w ramach "Akcji Rewitalizacji", w którą wałbrzyscy harcerze włączyli się dość poważnie, wygrywając najpierw konkurs na mikrogranty - projekty społecznościowe, mające na celu ogólny pożytek społeczny. Takim pożytkiem bez wątpienia jest zamalowywanie graffiti, które przez długie lata szpeciły piękne kamienice naszego Śródmieścia.

Harcerze w ostatnim czasie zaczęli z ogromnym zapałem i determinacją wykonywać swoją pracę, o czym świadczy 7 pomalowanych kamienic w przeciągu dwóch tygodniu. Nad przebiegiem i organizacją akcji czuwa z ramienia Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej Druh pwd. Adrian Ziątek, którego zawsze można spotkać malującego razem z harcerzami.

Ogromną pomoc organizacyjno-logistyczną świadczy wałbrzyska Straż Miejska, która przywozi sprzęt i farby na miejsce realizacji zadania. Największą radością jest fakt, że przechodnie, którzy mijają malujących kamienice harcerzy, są pełni podziwu i zadowolenia, często wyrażają to dobrym słowem, a nawet robią sobie pamiątkowe zdjęcia z harcerzami. Miejmy nadzieję, że przykład pracy harcerzy wzbudzi w mieszkańcach naszego miasta większą troskę o swój dobytek, a także przyczyni się do włączania się mieszkańców w rewitalizację i dbanie o piękno naszej Małej Ojczyzny.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Fajni ale... 20-07-2017 12:13
Wszystko na szaro...
~Troll 20-07-2017 19:09
..bo to są spadkobiercy tradycji Szarych Szeregów. ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group