Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 6735
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych a Dzień Turystyki

Piątek, 23 września 2022, 7:30
Aktualizacja: 9:04
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzych a Dzień Turystyki
Fot. organizatorzy
„Jak kopalnia węgla stała się atrakcje turystyczną” to propozycja od Starej Kopalni z okazji Światowego Dnia Turystyki, który już we wtorek.

Międzynarodowe święto turystyki zostało ustanowione w 1979 roku przez ONZ, a jego głównym celem jest podniesienie świadomości w społeczności jaki wpływ ma turystyka na wartości społeczne, ekonomiczne, gospodarcze i polityczne na świecie i dla lokalnej społeczności.

Rokrocznie z tej okazji odbywa się wiele wydarzeń poświęconych Dniu Turystyki.

Już w najbliższy wtorek 27 września Stara Kopalnia w Wałbrzychu przygotowała propozycje okolicznościowej wycieczki turystycznej po obiekcie pt. „Jak kopalnia węgla stała się atrakcją turystyczną”. Organizatorzy przewidują niestandardowe przejście z przewodnikiem. To będzie jedyne takie zwiedzanie. Na przygotowanej trasie uczestnicy poznają ciekawostki, historie i anegdoty o tym jak przekształcono zakład przemysłowy w co raz chętniej odwiedzaną trasę turystyczną. Jakich wymagało to prac? Co się zmieniło, a co pozostało takie samo? Jak różni się praca górnika od górnika-przewodnika? Co jeszcze kopalnia ma do pokazania, poza tym czego nie można zobaczyć na co dzień? Jak to jest z górnika stać się przewodnikiem, a potem mieć niemal 1,5 milionową publikę w mediach społecznościowych opowiadając o górniczym życiu i kopalni? Warto być by się przekonać.

To będzie zwiedzanie inne niż wszystkie. Przygotujcie się Państwo na dawkę górniczych emocji. Turystyczny smaczek tego sezonu.

Specjalna trasa, Specjalna godzina i specjalna cena. Stara Kopalnia z prezentem na Światowy Dzień Turystyki.

27 września. Wtorek, godzina 17:00. Bilety po 27 zł dostępne na stronie internetowej. Liczba miejsc ograniczona.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group