Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2985
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych będzie kontynuował rewitalizację

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 12 marca 2019, 13:34
Autor: red
Fot. organizatorzy
Gmina Wałbrzych wkroczyła w kolejny rok realizacji pilotażowego projektu rewitalizacji, dzięki któremu, podobnie jak w Bytomiu i Łodzi, udało się wypracować wiele ciekawych rozwiązań i modelowych dokumentów.

Przygotowane rozwiązania mogą stanowić dobre praktyki dla innych miast podejmujących wyzwanie rewitalizacji zdegradowanych obszarów. Jednym z istotniejszych elementów wałbrzyskiego pilotażu są opracowania planistyczne i konserwatorskie, wskazane jako jedne z kluczowych w procesie rewitalizacji. Produktem pilotażu w zakresie planowania jest wypracowanie dobrych praktyk (standardów działania, przykładowych, modelowych opracowań) dokumentujących prawidłowe łączenie działań planistycznych i rewitalizacyjnych w skali gminy oraz obszaru i pod-obszarów rewitalizacji.

Zgodnie z założeniami pilotażu, w dniach 25-26 marca 2019 roku, w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbędzie się seminarium pn. „Opracowania planistyczne i konserwatorskie w procesie rewitalizacji", podczas którego Gmina Wałbrzych chce podzielić się naszymi doświadczeniami, ale także umożliwić wymianę wiedzy między różnymi środowiskami, w tym przede wszystkim pomiędzy samorządowcami, światem nauki i ekspertami.

Organizatorem seminarium jest biuro Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Jednym z celów Seminarium jest przedstawienie wartości kulturowych w obszarze rewitalizacji, pokazanie efektów współpracy poszczególnych gmin z oddziałami terenowymi Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Drugim celem Seminarium jest omówienie procesów planistycznych jako istotnego elementu wsparcia działań rewitalizacyjnych, potrzeby tworzenia koncepcji rozwiązań przestrzennych w odniesieniu do potrzeb rewitalizacyjnych miast.

Program seminarium, charakterystykę prelegentów oraz informacje o rejestracji znajdziecie Państwo na stronie internetowej: https://seminarium.walbrzych.eu/

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Białoruś Wałbrzyska 12-03-2019 14:40
Jak Romuś weźmie kolejny kredyt to będzie kasa na rewitalizację. W tej chwili kasy nie ma. Seminarium? To wasze wielkie plany rozwoju?? Buhahhaha. Artykuł sponsorowany.
~Jerzy Jacek Pilchowski 12-03-2019 21:27
do: ~Białoruś Wałbrzyska (14:40)
Jesteśmy już na etapie rozdawania pieniędzy na "pilotaż".
~Uwielbiam PiS 13-03-2019 10:49
do: ~Jerzy Jacek Pilchowski (21:27)
Przykład idzie z Nowogrodzkiej rozdawać i jeszcze raz rozdawać to dlaczego komentujesz myślałem że będziesz za największy ekspercie
~.... 12-03-2019 22:30
Ble, ble, ble, lanie wody od wielu lat. Efekty to kolejne wyburzenia. Tak wygląda "rewitalizacja" po wałbrzysku. Szkoda czasu na czcze gadanie na pseudo seminariach. To tylko ściema pod publikę i nic więcej. Mniej niż zero.
~Barbara 13-03-2019 10:40
A może by tak rozszerzyc program rewitalizacji o dzielnice: Gaj,Kozice,Konradów?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group