Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2644
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych gotowy na Brave Kids – początek w weekend. Zobacz co będzie się działo

Piątek, 16 czerwca 2017, 9:58
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzych gotowy na Brave Kids – początek w weekend. Zobacz co będzie się działo
Fot. organizatorzy
Piknik rodzinny, pokazy artystyczne, parady oraz spotkania z ciekawymi gośćmi z całego świata to część atrakcji, jakie zaplanowano na najbliższe tygodnie w Wałbrzychu. Wszystko to w ramach projektu Brave Kids. Młodzi artyści z różnych stron świata pojawią się w mieście już w weekend.

W sobotę 17 czerwca, do Wałbrzycha przyjadą uzdolnione dzieci z Maroka, Mołdawii, Turcji oraz Polski. Przez dwa tygodnie będą uczestniczyć w licznych spotkaniach i warsztatach artystycznych, podczas których wymienią się umiejętnościami, a także przygotują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle. W tym czasie będą mieszkać u wałbrzyskich rodzin. - Wszystko jest już gotowe na przyjazd młodych artystów – mówi Magdalena Sawicka, organizatorka Brave Kids w Wałbrzychu. - Podczas ich pobytu będzie się naprawdę dużo działo. W planach są nie tylko zajęcia dla gości, ale również wiele atrakcji dla mieszkańców naszego miasta.

Wśród uzdolnionych dzieci, które w tym roku przyjadą do Wałbrzycha są m.in. członkowie Szkoły Tańca Reverence z Mołdawii, grupa taneczna ze Związku Młodzieżowego Kultury i Rozwoju Dzieci „Aissawa” z Maroka oraz młodzi tancerze ze szkoły średniej Fatih w Turcji. Dołączą do nich dzieci i młodzież z wałbrzyskiej Szkoły Tańca Cordex. Uczestników tego wydarzenia łączą nie tylko trudne warunki życiowe, ale przede wszystkim talent i pasja.

Poznaj plan wydarzeń i weź udział w Brave Kids 2017:

18 czerwca, godz. 13:00–17:00 - międzynarodowy powitalny piknik rodzinny Brave Kids, Słoneczna Polana w Szczawnie Zdroju (w przypadku złych warunków pogodowych impreza będzie odwołana).

19 czerwca, godz. 12:00 – pokazy artystyczne grup Brave Kids, Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia" w Wałbrzychu, ul. Wysockiego 29.

22 czerwca, godz. 17:30 - spotkanie z gośćmi Brave Kids z Brazylii, Hiszpanii, Hong Kongu, Iranu, Maroka, Mołdawii, Polski, Turcji, Wałbrzyski Ośrodek Kultury na Piaskowej Górze, ul. Broniewskiego 65a.

25 czerwca, godz. 15:00 - Międzynarodowa Parada i Pokazy Artystyczne Grup Brave Kids, podczas festynu osiedlowego przy Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Wałbrzychu, Al. Podwale 2a (w przypadku złych warunków pogodowych impreza będzie odwołana).

19 – 30 czerwca – warsztaty artystyczne dla uczestników projektu, Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

26 - 30 czerwca – warsztaty dla dzieci rodzin goszczących, Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

30 czerwca, godz. 19:00 - Spektakl Finałowy Brave Kids – Centrum Nauki i Sztuki "Stara Kopalnia" w Wałbrzychu, ul. Wysockiego 29.

Wszystkie otwarte wydarzenia artystyczne w Wałbrzychu są bezpłatne.

Głównym organizatorem Brave Kids w Wałbrzychu jest Fundacja "EMU" im. Elżbiety Marii Urbańskiej przy współpracy z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury. Projekt Brave Kids w Wałbrzychu odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Gminy Wałbrzych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group