Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 2059
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych miasto tajemnic

Wtorek, 21 grudnia 2010, 19:33
Aktualizacja: 19:34
Autor: MDD
Wałbrzych: Wałbrzych miasto tajemnic
Fot. Magdalena Dobrowolska Drab
Jerzy Rostkowski jest wybitnym polskim eksploratorem. W wałbrzyskim muzeum zafascynował młodzież opowieściami o tajemnicach naszego miasta podczas spotkania promującego najnowszą książkę pt ,,Podziemia III Rzeszy. Tajemnice Książa, Wałbrzycha i Szczawna –Zdroju”.

Ten wybitny entuzjasta wałbrzyskich tajemnic podkreśla, że skupienie się na turystyce powinno stać się priorytetem dla władz i mieszkańców miasta. Odkrycie i udostępnienie dla zwiedzających podziemi Wałbrzycha mogłoby być naszą główną szansą rozwoju. Tajemnice, które skrywa Góra Parkowa, ulica Pocztowa oraz Szczawno-Zdrój i Książ to zaledwie początek odkrywania wojennych zagadek. Z pewnością niezbędne są do tego nakłady finansowe, ale chyba najbardziej zainteresowanie władz miasta.

Z niecierpliwością oczekujemy podjęcia w tej kwestii odpowiednich działań, bowiem nie chodzi tutaj o szukanie prywatnych inwestorów, ale o wykorzystanie dziedzictwa i potencjału naszego regionu. Mogłaby to być szansa dla miasta i nietuzinkowa atrakcja turystyczna, która przyciągnęłaby do Wałbrzycha nowe możliwości i pieniądze. Ta fascynująca książka może stać się pretekstem i inspiracją do czegoś większego.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group