Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3652
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych potrzebuje łącznika z S3

Środa, 10 czerwca 2020, 8:24
Aktualizacja: Piątek, 12 czerwca 2020, 8:12
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzych potrzebuje łącznika z S3
Fot. GDDKiA
Od dłuższego czasu w planach jest nowa sieć dróg ekspresowych na Dolnym Śląsku. Samorządowcy Aglomeracji Wałbrzyskiej zaapelowali do rządu o to, aby zapewnić miastu odpowiednie połączenie z drogą S3, które znacznie wpłynie na rozwój regionu.
– Całkowicie popieram tę inicjatywę – mówi radny miejski reprezentujący Bezpartyjnych Samorządowców Anatol Szpur.

Nowe drogi ekspresowe w okolicach Wałbrzycha

Kiedy mowa o rozwoju infrastruktury na Dolnym Śląsku, chodzi głównie o budowę dwóch kluczowych tras: droga ekspresowa S8, w którą zostanie przekształcona dobrze nam znana 8, biegnąca z Wrocławia do Kłodzka i Kudowy oraz planowana S3 – od Bolkowa w stronę Pragi.
- Nie trudno sobie wyobrazić, że obie dwupasmówki będą omijać nasze miasto – jedna od wschodu, a druga od zachodu. Nie w tym jednak problem. Chodzi głównie o to, jaki dostęp i połączenie z nimi będą mieć mieszkańcy Wałbrzycha - mówi Anatol Szpur.

Połączenie Wałbrzycha – jak ma to wyglądać

Plany są następujące: dojazd do drogi ekspresowej S3 będzie możliwy przy wykorzystaniu odcinka obecnej drogi krajowej numer 5 (docelowo S5, która będzie prowadzić przez Świdnice, aż do Wrocławia). Mieszkańcy Wałbrzycha i okolic, którzy jednak będą chcieli się dostać bezpośrednio do S3 lub S8, będą musieli pojechać na północ (właśnie do 5), a dopiero potem w wybranym kierunku.

Walczymy o bezpośredni dojazd do S3

- Uważam, że niezbędne jest zbudowanie łącznika bezpośrednio z drogą S3. Pozwoli to mieszkańcom na skrócenie trasy i łatwe wyjechanie w stronę zachodnią, a potem na południe, np. do Pragi. Jeśli nie będzie łącznika, cały ruch zostanie skierowany na mniejsze drogi wojewódzkie, co negatywnie odbije się na mieszkańcach okolicznych wsi i miasta Kamienna Góra. Może się okazać, że pod oknami będzie sznurek aut, chcących dojechać do ekspresówki. Sama S3 ma zostać wybudowana w ciągu 3 lat, więc i łącznik z nią powinien powstać do tego czasu - kontynuuje radny.

Bez nowych dróg nie ma przyszłości

- Jako samorządowiec walczę o to, aby nasz region był odpowiednio skomunikowany. Poprawi to nie tylko kwestie transportu i turystyki, ale też poziom życia samych mieszkańców, którzy będą mogli łatwiej i szybciej dojechać do pracy, czy nawet wybrać zakłady oddalone trochę dalej od miejsca zamieszkania. Walczę z wykluczeniem komunikacyjnym i całkowicie popieram działania władz lokalnych, zmierzające do zmiany obecnych planów i budowy łącznika bezpośrednio z drogą S3 - kończy Anatol Szpur.

Twoja reakcja na artykuł?

87
80%
Cieszy
5
5%
Hahaha
2
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
3
3%
Złości
10
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group