Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych przyjazny dla przedsiębiorców

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 22 listopada 2009, 9:23
Aktualizacja: 9:24
Autor: Szela
Fot. Szela
Trzecie miejsce w kraju wśród gmin najbardziej przyjaznych przedsiębiorcom. To nagroda, którą związek pracodawców Lewiatan przyznał Wałbrzychowi Według kapituły konkursu, władze miasta dbają o dobry klimat dla inwestorów, wspierając zarówno tych wielkich, jak i tych małych oraz średnich.

- Wałbrzych proponuje korzystne warunki w specjalnej strefie ekonomicznej, przygotował tereny pod strefę aktywności gospodarczej w Poniatowie oraz Wałbrzyski Park Przemysłowy. Intensywnie działa na rzecz ekologii oraz kultury – na uwagę zasługuje zwłaszcza Lokalny Program Rewitalizacji oraz projekt Stara Kopalnia – wyliczają organizatorzy konkursu.

- Samorząd proponuje też mniej konwencjonalne sposoby, aby zachęcić do przedsiębiorczości – podkreśla prezydent Piotr Kruczkowski. Rada Miejska podjęła uchwały w sprawie 1-złotowej opłaty za wynajem lokali w centrum miasta na działalność w dziedzinie rekreacji, sprzedaży pamiątek czy gastronomii.

Organizowany jest konkurs Przedsiębiorczość Po Raz Pierwszy, którego zwycięzcy otrzymują lokale do dzierżawy za jeden procent ich wartości. Stosowane są preferencje w podatkach od środków transportu oraz opłacie targowej, można też liczyć na poręczenie kredytu przez Dolnośląski Fundusz Gospodarczy. - Postanowiliśmy też nie zwiększać podatków od nieruchomości w przyszłym roku – zaznacza Piotr Kruczkowski.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group