Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 5654
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyscy górnicy jednoczą się z rodzinami ofiar tragedii w Kopalni "Rudna"

Czwartek, 1 grudnia 2016, 17:29
Autor: red
Wałbrzych: Wałbrzyscy górnicy jednoczą się z rodzinami ofiar tragedii w Kopalni "Rudna"
Fot. Stara Kopalnia Wałbrzych/facebook
W związku z tragedią, jaka miała miejsce w Kopalni „Rudna” w Polkowicach, w której śmierć poniosło ośmiu górników, Stara Kopalnia informuje, iż w porozumieniu z wałbrzyskimi organizacjami górniczymi zostaną wprowadzone zmiany do programu Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2016.

Składając hołd górnikom poległym w miejscu pracy, każde wydarzenie w ramach Festiwalu poprzedzone będzie minutą ciszy upamiętniającą ofiary wypadku, a flaga „Barbórki” na wieży szybu „Sobótka” Starej Kopalni na czas trwania Festiwalu zostanie obniżona do połowy masztu oraz opatrzona żałobnym kirem.

Jednocześnie, Msza Święta w kościele p.w. Świętych Aniołów Stróżów inaugurująca tradycyjną część obchodów święta 4 grudnia zostanie odprawiona w intencji zmarłych górników. Ponadto Stara Kopalnia wstrzymuje także kampanię promocyjną Festiwalu Tradycji Górniczych.
- Cały zespół Starej Kopalni wraz z wałbrzyskimi środowiskami górniczymi łączy się w bólu z rodzinami i bliskimi ofiar wypadku - czytamy na profili społecznościowym Starej Kopalni.

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group