• Niedziela, 22 września 2019
  • Godz. 6:02
  • Imieniny: Joachima, Maurycego, Tomasza
  • Czytających: 2252
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wałbrzyscy policjanci rozbili grupę przestępczą trudniącą się kradzieżami luksusowych samochodów

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Sobota, 22 grudnia 2018, 8:52
Aktualizacja: 13:16
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
6 osób zatrzymali policjanci kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, przy udziale funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Straży Granicznej. Podejrzani mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży m.in. luksusowych samochodów. Wartość utraconych pojazdów oszacowana została wstępnie na blisko 3 mln złotych.

Wałbrzyscy policjanci, przy pomocy funkcjonariuszy z Wrocławia oraz Straży Granicznej, w toku przeprowadzonych czynności operacyjnych ustalili, zatrzymali i udowodnili 6 mieszkańcom Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w wieku od 25 do 32 lat kradzieże w regionie wałbrzyskim, z autostrady A4 oraz z terenu Austrii i Niemiec łącznie kilkunastu samochodów osobowych. Do wszystkich przestępstw doszło w okresie od grudnia zeszłego do października tego roku. Niektóre – kilkuletnie pojazdy - znikały z posesji, inne – fabrycznie nowe - z naczep ciągników samochodowych stojących na parkingach. Podejrzani odpowiedzą także za liczne kradzieże z włamaniami do samochodów ciężarowych oraz kradzieże oleju napędowego z pojazdów i stacji benzynowych.

W trakcie czynności procesowych przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili również narkotyki w postaci metamfetaminy. Dwie osoby zostały aresztowane i trafią także przed sądy innych w krajach Unii Europejskiej. Pozostali podejrzani po przyznaniu się do postawionych im zarzutów objęci zostali dozorem policyjnym. Wałbrzyscy funkcjonariusze odzyskali mienie w postaci części samochodowych, dokumentów oraz telefonów komórkowych pochodzących z licznych kradzieży. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat, gdyż działali oni w warunkach recydywy.

Twoja reakcja na artykuł?

21
81%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
4%
Nudzi
2
8%
Smuci
1
4%
Złości
1
4%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~pułkownik Kwiatkowski 22-12-2018 13:14
Czekamy na rozbicie grupy przestępczej z boguszowskiego ratusza
~Natkanski 23-12-2018 21:53
Herezja złapany a plotki cicho przeczekać parę miesiecy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group