Sobota, 8 maja
Imieniny: Stanisława, Wiktora
Czytających: 2063
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Wałbrzyski Oddział ZUS i szczawieńskie Gimnazjum zapraszają na podsumowanie projektu edukacyjnego

Czwartek, 1 czerwca 2017, 17:19
Aktualizacja: 17:25
Autor: red
Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Wałbrzyski Oddział ZUS i szczawieńskie Gimnazjum zapraszają na podsumowanie projektu edukacyjnego
Fot. ZUS Wałbrzych
Już w najbliższy piątek, 2 czerwca w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie–Zdroju odbędzie się uroczyste podsumowanie „Projektu z ZUS” poświęconego ubezpieczeniom społecznym. Przy okazji będzie można skorzystać z porad ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

„Projekt z ZUS” został stworzony dla uczniów szkół gimnazjalnych. Młodzież powinna wiedzieć, dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia można liczyć w zamian za opłacanie składek. Te zagadnienia nie są uwzględnione w programie edukacyjnym polskiej szkoły. Stąd pomysł Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na „Projekt z ZUS”, czyli popularyzację wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Gimnazjaliści muszą uczestniczyć w przynajmniej jednym projekcie edukacyjnym a informacja o uczestnictwie w projekcie zawarta jest na świadectwie. Dlatego ZUS proponuje wykorzystanie metody projektu do przeprowadzenia dla uczniów szkół gimnazjalnych jednej lekcji z zakresu ubezpieczeń społecznych. Jest ona powiązana z programem wiedzy o społeczeństwie. „Projekt z ZUS”
może być prowadzony w każdym czasie (przez cały rok) we wszystkich szkołach, które się do niego zgłosiły.

Publiczne Gimnazjum w Szczawnie-Zdroju, podobnie jak kilkanaście innych szkół z terenu działania Oddziału ZUS w Wałbrzychu, przystąpiło do „Projektu z ZUS”. W lekcji na temat ubezpieczeń społecznych wzięli udział uczniowie czterech klas. 20 uczniów zdecydowało się na stworzenie projektu edukacyjnego, który odpowiada na pytanie, „Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?”.

Uczniowie mieli do wyboru cztery formy projektu: plakat, komiks, prezentację multimedialną albo film. Podczas tworzenia swoich projektów gimnazjaliści odwiedzali sale obsługi ZUS, rozmawiali z pracownikami wałbrzyskiego oddziału, szukali w Internecie dodatkowych informacji. Niektórzy z nich prosili o pomoc dorosłych. Najważniejszą częścią piątkowego spotkania w Teatrze Zdrojowym będzie więc prezentacja sześciu różnych prac przez ich autorów. Najlepsi zostaną nagrodzeni, a prace wezmą
udział w ogólnopolskim konkursie na najlepszy projekt o ubezpieczeniach społecznych. Ubezpieczenia społeczne to trudna i złożona materia. Tym bardziej warto docenić starania uczniów pierwszej klasy gimnazjum, którzy spróbowali zmierzyć się z tym tematem.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na uroczyste podsumowanie „Projektu z ZUS” w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju. Głównym organizatorem wydarzenia jest Publiczne Gimnazjum w Szczawnie Zdroju. Spotkanie rozpocznie się w piątek, 2 czerwca o godz. 16:00. Przed wejściem do teatru stanie stoisko informacyjne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, gdzie będzie można m.in. uzyskać dostęp do swojego profilu internetowego w ZUS na portalu PUE.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group