Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3301
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyskie cmentarze komunalne w systemie grobonet

Czwartek, 30 października 2014, 6:25
Aktualizacja: 7:12
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Wałbrzyskie cmentarze komunalne w systemie grobonet
Fot. red.
Wałbrzyskie cmentarze komunalne, które podlegają MZUK–owi, znalazły się w systemie grobonet.

- Cmentarze przy ulicy Cmentarnej, Moniuszki i Żeromskiego można znaleźć już w systemie grobonet – mówi Zofia Stępniowska z MZUK-u. – Dzięki temu zarówno mieszkańcy jak i osoby przyjeżdżające do Wałbrzycha na groby bliskich i znajomych będą mogli skorzystać z bazy danych i łatwo odnaleźć poszukiwane groby.

Grobonet to wyszukiwarka, dzięki której można odnaleźć swoich zmarłych krewnych. Coraz więcej gmin do tego systemu należy. Pracujący w odległym miejscu lub mieszkający poza granicami krewni mają możliwość znaleźć przez Internet groby swoich zmarłych. W systemie grobonet mamy już cmentarze w Głuszycy, Czarnym Borze, Szczawnie-Zdroju czy Świebodzicach, a teraz także w Wałbrzychu.

W specjalnym systemie należy wpisać imię i nazwisko osoby zmarłej, jej datę urodzenia i śmierci, a wówczas dowiemy się, na jakim cmentarzu jest pochowana, zobaczymy mapkę alejki oraz zdjęcie nagrobka.

Inwestorami takich sieci są samorządy bądź zarządcy cmentarzy. Pomysłodawcy utworzenia takiego właśnie systemu zwracają uwagę na to, że pozwala to na zlokalizowanie grobów, czy zapalenie wirtualnego znicza. Usługa ułatwia pracę administracji cmentarza w kwestii lokalizacji grobów, o które pytają przyjezdni.

Adres strony: www.polskie-cmentarze.com

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group