Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 2825
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyskie Muzeum będzie jednak otwarte w czasie remontu

Środa, 8 maja 2013, 6:20
Aktualizacja: 12:54
Autor: red.
Wałbrzych: Wałbrzyskie Muzeum będzie jednak otwarte w czasie remontu
Fot. Robert Bajek
7 maja w wałbrzyskim Muzeum odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawione zostały plany remontowe Muzeum oraz zasady jego funkcjonowania zarówno w trakcie remontu jak również po jego zakończeniu.

Podczas spotkania dyrektor Muzeum w Wałbrzychu Jacek Drejer omówił szczegóły remontów i planów Muzeum. Remont dachu obejmował będzie wymianę poszycia, częściową wymianę więźby dachowej, naprawę i wymianę części podłóg poddasza oraz naprawę kominów.

Wewnątrz budynku planowana jest renowacja parkietów w salach ekspozycyjnych na I piętrze, wymiana podłóg w salach ekspozycyjnych na parterze, odtworzenie pierwotnej kolorystyki ścian, uzupełnienie i renowację elementów ozdobnych i odnowienie stolarki drzwiowej.

W chwili obecnej zgromadzone zostały wstępne projekty architektoniczne. Przetarg ma zostać ogłoszony do 27 maja. Dalszymi inwestycjami w Muzeum będzie zakup nowych gablot ekspozycyjnych, oświetlenia i sprzętu multimedialnego, przygotowanie sali do zajęć edukacyjnych i aranżacja ekspozycji w salach na parterze w formie ścieżki edukacyjnej.

- Dział geologii będzie prezentowany w Parku Wielokulturowym „Stara Kopalnia”. Te zbiory będą w „Starej Kopalni” w depozycie, my się ich nie pozbywamy. Do tematyki tamtego obiektu tego typu zbiory będą pasowały. Zgodnie ze strategią i planami rozwoju nasz obiekt w dawnym Pałacu Albertich będzie się stopniowo przekształcał w muzeum porcelany – powiedział Jacek Drejer.

Co ważne Muzeum na czas remontu nie zostanie całkowicie zamknięte. Pomimo zaawansowanych prac można będzie odwiedzać wałbrzyskie Muzeum. Sale, w których prowadzony będzie remont, będą sukcesywnie zamykane i część ekspozycji będzie niedostępna dla zwiedzających, ale Muzeum będzie cały czas funkcjonowało. Praca merytoryczna i badawcza będzie się odbywać bez zmian.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group