Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2490
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyskie obchody Dnia bez Samochodu

Czwartek, 22 września 2016, 16:00
Aktualizacja: Piątek, 23 września 2016, 9:05
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wałbrzyskie obchody Dnia bez Samochodu
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj przypada Dzień bez Samochodu. Dzień ten obchodzony jest w Polsce od 2004 roku i zamyka trwające od 16 września obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

W Wałbrzychu Dzień bez Samochodu obfitował w wiele atrakcji. Uroczystość rozpoczęła się od zbiórki uczestników na Placu Magistrackim, skąd wyruszyła parada rowerowa, aby przemierzając w asyście Policji i Straży Miejskiej ulice Dmowskiego, Drohobycką, Słowackiego, przez Plac Grunwaldzki, ulice Wysockiego, Andersa i Ratuszową dotrzeć do Aqua Zdroju, gdzie zaplanowano główne wałbrzyskie obchody Dnia bez Samochodu.

Wśród zaplanowanych atrakcji znalazły się konkursy, pokazy, prezentacje, wystawy, występy artystyczne, warsztaty bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym i pokazy udzielania pierwszej pomocy. W ramach akcji zorganizowano też projekcje edukacyjnego filmu "Miasto w ruchu" w Mobilnym Centrum Promocji, oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Bez spalin w Wałbrzychu - zielone miasto". Impreza była też okazją do promocji komunikacji miejskiej w ramach akcji "Zamień wóz na bus" i do prezentacji rowerów elektrycznych.

Tego dnia każdy posiadacz pojazdu może za okazaniem dowodu rejestracyjnego korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej. Warto podkreślić, że nie jest to jedyny taki dzień w roku. W Wałbrzychu darmowe korzystanie z komunikacji miejskiej dla posiadaczy pojazdów jest możliwe pierwszego dnia każdego miesiąca - oczywiście za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group