Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 4656
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyskie obchody Dnia Pracownika Socjalnego

Poniedziałek, 21 listopada 2016, 15:40
Aktualizacja: Piątek, 25 listopada 2016, 11:20
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wałbrzyskie obchody Dnia Pracownika Socjalnego
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyły się uroczyste obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Hasło przewodnie uroczystości brzmiało: "Społeczne aspekty rewitalizacji".

Obchody Dnia Pracownika Socjalnego odbyły się pod patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Wojewody Dolnośląskiego i Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Uroczystość zainaugurowało zwiedzanie Starej Kopalni, po którym rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. O roli i znaczeniu pracowników socjalnych mówiły wałbrzyskie parlamentarzystki: Katarzyna Izabela Mrzygłocka i Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, a także Zygmunt Nowaczyk - wiceprezydent Wałbrzycha i Krzysztof Czaja - zastępca dyrektora wałbrzyskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej a Zenon Matuszko - pełnomocnik prezydenta Wałbrzycha ds. dialogu obywatelskiego przedstawił prezentację mówiącą o rewitalizacji społecznej. W ramach uroczystości kilkudziesięciu wyróżniających się pracowników socjalnych otrzymało dyplomy prezydenta miasta a wśród wszystkich uczestników obchodów przeprowadzono losowanie nagrody, którą był tablet. Zakończeniem imprezy były występy artystyczne i poczęstunek.

- 21 listopada, zgodnie z Ustawą o Pomocy Społecznej przypada Dzień Pracownika Socjalnego, który obchodzimy rokrocznie od 1990 roku, czyli od dnia, w którym została uchwalona nowa Ustawa o Pomocy Społecznej. Dodatkowo dzisiejszy dzień został jeszcze podkreślony tym, że obchodzimy również Dolnośląski Dzień Pracownika Socjalnego - powiedział Krzysztof Czaja - zastępca dyrektora wałbrzyskiego MOPS.

Na temat największych tegorocznych wyzwań, stojących przed Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wałbrzychu Krzysztof Czaja powiedział:

- Zdecydowanie największym wyzwaniem było "500+". Poświęciliśmy mnóstwo czasu na to, żeby dotrzeć do wszystkich osób, żeby przyznać w bardzo krótkim czasie świadczenia. Tych osób było bardzo dużo. Przyznaliśmy świadczenia wszystkim osobom, które na to zasługiwały. Są oczywiście odwołania od niekorzystnych decyzji, które rozpatrujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group