Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2726
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyskie pogotowie ratunkowe w „Trójce”

Piątek, 7 września 2012, 15:51
Aktualizacja: 15:52
Autor: Karolina Kurban
Wałbrzych: Wałbrzyskie pogotowie ratunkowe w „Trójce”
Fot. Karolina Kurban
O tym, jak ważna jest znajomość kroków podejmowanych przy ratowaniu komuś życia, przekonujemy się dosyć często. Dlatego też dziś w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Wałbrzychu uczniowie spotkali się z przedstawicielami wałbrzyskiego pogotowia ratunkowego.

W ramach działań profilaktycznych pod nazwą „Bezpieczne piątki” Publiczne Gimnazjum nr 3 cyklicznie w roku szkolnym organizować będzie spotkania z przedstawicielami instytucji i stowarzyszeń. W każdy drugi piątek miesiąca młodzież pod okiem specjalistów uczyć się będzie podstawowych zachowań.
- W 2000 roku Organizacja Międzynarodowego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca ustanowiła Światowy Dzień Pierwszej Pomocy obchodzony w drugą sobotę września. W naszej szkole będziemy tę ideę propagować w każdy drugi piątek miesiąca. W październiku spotkamy się ze Strażą Pożarną - mówi opiekun formacji obrony cywilnej i wicedyrektor Szczepan Dębowski.

Dzisiejsze spotkanie to przypomnienie i utrwalenie zasad pierwszej pomocy.
- Mamy przywilej przeszkolenia Was, z czego się cieszymy. Dzięki temu będziecie wiedzieć, czym się różni wykręcenie numeru alarmowego 112 od 999 oraz, w jakich sytuacjach wzywać pogotowie - mówili ratownicy.
W październiku Publiczne Gimnazjum nr 3 szykuje się do spotkania z przedstawicielami PSP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group