Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5284
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Wałbrzyszanie jeżdżą zużytymi autami

Czwartek, 19 listopada 2020, 13:27
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Wałbrzyszanie jeżdżą zużytymi autami
Fot. Rankomat.pl
Niemal 203 tys. km na liczniku ma przeciętne auto poruszające się po drogach Wałbrzycha. Na tle całego kraju to jeden z najgorszych wyników – niżej w zestawieniu znalazło się jedynie 6 miast – Ełk, Tczew, Grudziądz, Suwałki, Chełm i Biała Podlaska. Od warszawskich samochodów, które zajęły pierwsze miejsce na liście, auta z Wałbrzycha dzieli różnica przebiegu na poziomie niemal 45 tys. km.

Przebieg pojazdu wpływa na zużycie jego podzespołów. Więcej kilometrów na liczniku to często większa szansa na awarię, a w skrajnych przypadkach nawet zagrożenie dla kierujących. Liczba przejechanych kilometrów jest także jednym z czynników, które wpływają na cenę obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Dlatego eksperci rankomat.pl, bazując na deklaracjach kierowców korzystających z porównywarki OC, przygotowali listę największych 84. miast w Polsce, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem.

Kierowcy z Wałbrzycha deklarują, że swoimi pojazdami pokonali średnio niemal 203 tys. km. Ten wynik sprawił, że miasto znalazło się na 78. miejscu zestawienia. To najgorszy wynik w całym województwie dolnośląskim. Wyżej na liście, choć również ze średnim przebiegiem powyżej 200 tys. km, znalazły się Świdnica (76. miejsce) i Legnica (74. miejsce). Najwyżej w rankingu, bo na 5. miejscu, uplasowała się natomiast stolica województwa, czyli Wrocław.

Dla porównania miasta na podium to Warszawa, Kraków i Poznań. Z deklaracji kierowców wynika, że średni przebieg dla aut z tych miast wynosi 158 tys., 161 tys. i 166 tys. kilometrów. Różnica w przebiegu między pierwszym a ostatnim miejscem na liście rankomat.pl wynosi 58 tys. km. Jest to dystans, który można wyjeździć w ciągu kilku lat.

Twoja reakcja na artykuł?

1
6%
Cieszy
8
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
3
19%
Złości
3
19%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group