Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 1966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzyszanie nie zawiedli

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 5 lutego 2019, 8:36
Aktualizacja: 9:11
Autor: red
Fot. użyczone
Od prezentów dla najmłodszych, po paczki dla Kombatantów, od zbiórki środków czystości po zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska... Różnorodność i mnogość charytatywnych akcji w naszym mieście z roku na rok się powiększa. Co ważne powiększa się też grono osób chętnych, by nieść pomoc. Praktycznie każde ze świątecznych przedsięwzięć przeprowadzanych w naszym mieście zakończyło się sukcesem. Właśnie podsumowano część z nich.

Jednym z pierwszych i zarazem największych wydarzeń tego typu w Wałbrzychu jest coroczna akcja kibiców Górnika - „Biało-Niebieski Mikołaj”. Jej odbiorcami są podopieczni Domu Dziecka przy ulicy Asnyka na Nowym Mieście. Biało Niebiescy prowadzili zbiórkę niemal przez cały grudzień, m.in.na meczach koszykówki oraz przy okazji piłkarskiego turnieju. Cześć środków udało się zgromadzić także poprzez licytację kibicowskich gadżetów. Dzięki temu ogromna liczba podarków trafiła do najmłodszych. Prócz prezentów fanatycy przekazali placówce kilkaset kilogramów żywności i chemii gospodarczej.

Innym, cyklicznym działaniem w naszym mieście, jest kierowany do Kombatantów z Kresów Wschodnich projekt „Rodacy-Bohaterom”, który koordynowany jest przez Grupę Wałbrzyska Inicjatywa Patriotyczna. W tym roku wałbrzyskim wolontariuszom udało się zgromadzić mnóstwo kartek z życzeniami, a także blisko tysiąc dwieście kilogramów żywności, która trafi w ręce weteranów Armii Krajowej, Zrzeszenia WiN czy Narodowych Sił Zbrojnych z terenów dzisiejszej Litwy, Ukrainy i Białorusi.

Szerokim echem odbiła się też wspaniała operacja wałbrzyskich motocyklistów.Członkowie klubu Angry Wolfs oraz Moto Weteran Wałbrzych, a także niezrzeszeni fani dwóch kółek z Wałbrzycha i okolic, początkiem grudnia przejechali wielką, mikołajkową kolumną do hotelu Maria – gdzie wręczyli zebrane wcześniej prezenty wychowankom domów dziecka.

Na uznanie zasługuje też pomysł Klubu Aqua-Zdrój, który zorganizował zbiórkę dla potrzebujących psów i kotów. Dzięki temu przy okazji ligowych spotkań MKS-u można było przekazywać mokrą i suchą karmę na rzecz Schroniska. Z takiej możliwości skorzystało naprawdę wielu sympatyków wałbrzyskiej siatkówki.

Wszystkie te działania pokazują tylko, jak bardzo wałbrzyszanie lubią pomagać i dzielić się dobrem. Charytatywne akcje w naszym mieście cieszą się dużym powodzeniem i z roku na rok jest ich coraz więcej. Co ważne, ta pomoc nie ogranicza się tylko do świąt, albowiem wiele z projektów jest z powodzeniem kontynuowanych w ciągu roku.

Twoja reakcja na artykuł?

10
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Ono 6-02-2019 5:27
Brawo chłopaki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group