Czytających: 4268

Wałbrzych: Wałbrzyszanie pobiegli w półmaratonach

Wtorek, 20 czerwca 2017, 15:21
Ten weekend to dwa półmaratony – nocny sobotni we Wrocławiu i dzienny niedzielny w Ludwikowicach Kłodzkich.

Wałbrzyszanie pojechali do stolicy Dolnego Śląska. W 5. PKO Półmaraton Nocny Wrocław wystartowało ponad 9000 zawodników. Najszybciej dystans 21 km ulicami dolnośląskiej stolicy pokonał Etiopczyk Mengistu Zelalem, który uzyskał czas 1:03:49. 8 sekund za nim znalazł się Kenijczyk Joseph Mutwanthei Mumo, a pierwszy Polak Adam Nowicki - trzeci na mecie - był gorszy od zwycięzcy o 14 sekund (1:04:03), zaś pierwsza Polka Olga Ochal zajęła 33. miejsce. Wśród wałbrzyszan najlepszy był 21. w całej klasyfikacji Piotr Holly (1:13:50), na kolejnych miejscach znaleźli się m. in.: 63. Łukasz Kozłowski, 129. Marek Filipiak, 450. Grzegorz Zając, 675. Robert Kalinowski, 688. Roman Ziembicki, 2338. Łukasz Kaczuga, 6065. Zbigniew Żuk. Wśród wałbrzyszanek Paulina Ziółkowska (2253. miejsce), a z reprezentantów Jedliny-Zdroju Rafał Żmudziński (147. miejsce) oraz Ewelina Górnicka (4562. miejsce). Burmistrz Jedliny, Leszek Orpel bieg ukończył z czasem 1:43:28.