Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3534
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyszanie w żałobie

Sobota, 10 kwietnia 2010, 14:57
Aktualizacja: 14:58
Autor: Sven
W obliczu śmierci człowiek jest bezradny. Dzisiaj właściwie pozostaje jedynie uszanować pamięć ofiar. Można się również pomodlić. Dlatego o godzinie 18.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego na Podzamczu rozpocznie się nabożeństwo w intencji ofiar katastrofy. Msza została zamówiona przez władze miasta.

W Ratuszu wyłożona jest także Księga Kondolencyjna. Dzisiaj swoje wyrazy współczucia można składać do godziny 20.00, a w niedzielę od 8.00 do 20.00.

W krótkim oświadczeniu Prezydent Piotr Kruczkowski powiedział: - Jestem wstrząśnięty największą tragedią w najnowszych dziejach Państwa Polskiego. To nagły straszliwy cios rozrywający serca rodaków. Nie znajduję słów, by wyrazić ból po katastrofie pod Smoleńskiem, która odebrała życie wielu zasłużonym dla Ojczyzny znamienitym Polakom, w tym Prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej Lechowi Kaczyńskiemu. Pogrążony w żalu nad tą niepowetowaną stratą, nad ogromem cierpień Rodzin i Bliskich ofiar pragnę zapewnić o solidarności i głębokim współczuciu. Jesteśmy z Wami.”

Cześć Ich pamięci.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group