Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 2975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Wałbrzyszanin z Mistrzostwem Polski

Środa, 5 maja 2021, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: PAW
Kraj: Wałbrzyszanin z Mistrzostwem Polski
Fot. użyczone
W dniach od 26 do 30 kwietnia w Łodzi odbyły się finały Mistrzostw Polski w curlingu.

Zawody rozgrywane były w pierwszej w Polsce profesjonalnej hali do curlingu – Curling Łódź, a jednymi z faworytów do zwycięstwa wśród męskich drużyn byli reprezentanci Trójmiasta – Sopot Curling Club - Team Stych w składzie: Konrad Stych (skip), Krzysztof Domin (vice-skip), Marcin Ciemiński i Bartosz Łobaza (pochodzący z Wałbrzycha). Sopocianie potwierdzili swoją wysoką formę z obecnego sezonu pokonując w finale POS Łódź 9:3 i i obronili Mistrzostwo Polski zdobyte w 2019 roku.

Podobnie jak w przypadku innych sportów sezon 2020/21 również dla curlingu był bardzo nietypowy. Sopocianie rozpoczęli go zgodnie z planem, od sierpniowych zgrupowań w słowackiej Bratysławie. We wrześniu drużyna SCC Team Stych pokazała się z bardzo dobrej strony w turnieju Kolibris Cup 2020 w Pradze dochodząc do ćwierćfinału, gdzie musiała uznać wyższość późniejszy triumfatorów zawodów – reprezentacji Czech. Po tym turnieju, w związku sytuacją pandemiczną i zakażeniami koronawirusem, sopocianie wrócili do regularnych treningów dopiero w grudniu 2020.

- Od grudnia, w ramach zgrupowań kadry narodowej, rozpoczęliśmy mozolne odbudowywanie formy. Świetnymi sprawdzianami naszej dyspozycji była rozgrywana w lutym i marcu w Łodzi Liga Curlingu skupiająca drużyny będące w szerokiej kadrze narodowej – mówi vice-kapitan sopockiej drużyny Krzysztof Domin.

Zwycięstwa we wszystkich edycjach wspomnianej Ligi stawiały sopocian w roli faworytów przed najważniejszymi w tym sezonie zawodami.

Mistrzostwa Polski potoczyły się znakomicie dla drużyny SCC Team Stych. Sopocianie rozpoczęli zawody od 3 zwycięstw pierwszego dnia i nie zwolnili tempa do samego końca turnieju. Bilans 7 zwycięstw bez żadnej porażki zapewnił im 1 miejsce w grupie A i awans do rundy finałowej. Tam przyszły kolejne 2 zwycięstwa i 1 remis co zapewniło reprezentantom Trójmiasta miejsce w wielkim finale Mistrzostw Polski.

W finale drużyna Konrada Stycha spotkała się z reprezentantami gospodarzy, POS Łódź (skip: Włodarczyk), którzy na pewno chcieli zrewanżować się za porażkę w rundzie grupowej (3:7). Finał miał jednak podobny przebieg do wcześniejszych meczów drużyny sopockiej. Pewne objęcie prowadzenia już na początku meczu (6:0) i kontrolowanie bezpiecznego wyniku do końca spotkania, które zakończyło się rezultatem 9:3.

- Ten wynik jest zwieńczeniem bardzo trudnego, ale niezwykle istotnego sezonu dla naszej drużyny. Brak występów w turniejach odwołanych jesienią i zimą pozwolił nam skupić się w 100% na treningach. Udało nam się doszlifować wiele umiejętności technicznych, a także wprowadzić nowe elementy do naszej gry. Bardzo cieszy to, że udało nam się to przełożyć na rywalizację meczową. Z optymizmem patrzymy na nowy sezon. Naszą ambicją jest wskoczenie do ścisłego topu drużyn europejskich walczących w największych imprezach curlingowych takich jak rozgrywki World Curling Tour, Mistrzostwa Świata czy nawet Igrzyska Olimpijskie – podsumowuje skip drużyny Konrad Stych.

Jest to piąty złoty medal w historii sopockiego curlingu. Miejsce na podium dodatkowo gwarantuje sopocianom prawo reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w listopadzie, w Norwegii.

Wyniki Sopot Curling Team w MP 2021:

Faza grupowa:
- MCC Warszawa (skip: Tarczyński) 6:4
- DKC Dzik Świdnica (Kubik) 9:3
- WARS Warszawa (Gumiński) 5:4
- POS Łódź (Telak) 7:5
- SCC Sopot (Światkowki) 7:5
- GKC Gdańsk (Berenthal) 13:2
- POS Łódź (Włodarczyk) 7:3

Runda finałowa:
- AZS Gliwice (Szewczyk) 6:2
- AZS Gliwice (Hertman) 8:1
- KSW Warszowcie (Herman) 4:4

Finał:
- POS Łódź (Włodarczyk) 9:3.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group