Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 3931
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Wałbrzyszanin zagra "Znachora"

Piątek, 3 lutego 2023, 12:16
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/Kraj: Wałbrzyszanin zagra "Znachora"
Fot. archiwum
Netflix ogłosił, kiedy odbędzie się premiera nowej wersji kultowego polskiego filmu "Znachor". W tytułową rolę wciela się wałbrzyszanin, Ambasador Wałbrzycha Leszek Lichota.

Netflix ogłosił, że w drugiej połowie roku odbędzie się premiera nowej wersji filmu „Znachor” według powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Tytułową postać, którą jest profesor Rafał Wilczur, zagra Leszek Lichota.

- Jestem z pokolenia, które wyrosło na historii profesora Wilczura. Bardzo się cieszę, że mogłem wcielić się w tak istotną postać dla polskiej kultury – powiedział aktor, cytowany w komunikacie Netfliksa. – Filmy kostiumowe są zawsze wyzwaniem, ale myślę, że reżyser i cała ekipa wspaniale odzwierciedlili estetykę lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Świata, w którym liczył się honor, etos pracy, empatia i romantyczna miłość.

Z kolei w postać Marysi wcieli się Maria Kowalska, dla której będzie to debiut w pierwszoplanowej roli. Ponadto, w filmie zagrali między innymi Mirosław Haniszewski, Mikołaj Grabowski, Izabela Kuna, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak i Łukasz Szczepanowski.

Reżyserem nowej wersji „Znachora” jest Michał Gazda, scenariusz napisali Marcin Baczyński oraz Mariusz Kuczewski.

Źródło: Netflix

Twoja reakcja na artykuł?

18
64%
Cieszy
5
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
7%
Złości
3
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group