Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4445
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Walka o miejsce na parkingu

Poniedziałek, 7 lutego 2011, 14:00
Aktualizacja: 18:20
Autor: PAW
Wałbrzych: Walka o miejsce na parkingu
Kierowcy często parkują swoje auta w niedozwolonych miejscach
Fot. PAW
Na parkingu jednego z wałbrzyskich supermarketów w centrum miasta niezwykle trudno jest znaleźć miejsce do zaparkowania swojego wozu. Kierowcy parkują więc na sąsiednim podwórku, co denerwuje niektórych lokatorów.

Parking w centrum miasta należy do jednego z supermarketów. Tam jednak o miejsce jest bardzo trudno.
- Chyba cztery razy jeździłem dookoła, by wreszcie znaleźć jakieś miejsce i to też tylko dzięki temu, że akurat wyjeżdżał z parkingu inny kierowca – opowiada Wacław Ziętara.

W podobnej sytuacji jest wielu innych kierowców. Parking jest wykorzystany w 100 procentach. Kierowcy, w poszukiwaniu dla siebie odpowiedniego miejsca, często parkują w niedozwolonych miejscach – jak choćby na miejscach dla niepełnosprawnych. Często też pozostawiają swoje pojazdy w ten sposób, że tamują wyjazd innym kierowcom.
- Zdarza się, że dochodzi do utarczek słownych. Sam byłem już świadkiem takich sytuacji – mówi mieszkający w sąsiedztwie supermarketu Jan Glinik.

Niektórzy kierowcy postanowili, że odpowiednim miejscem do parkowania będzie podwórko bezpośrednio sąsiadujące z supermarketem. W tym miejscu naliczyliśmy dwadzieścia cztery zaparkowane wozy. Tylko nieliczna ich część należy do mieszkańców okolicznych budynków. Niektórych lokatorów ta sytuacja denerwuje.
- Nawet nie chodzi o mnie, ale czasem ktoś do nas przyjeżdża i nie ma gdzie zostawić samochodu – mówi pan Jacek, mieszkający w tej okolicy. – Niektórzy parkują tu swoje pojazdy i idą na zakupy, albo po prostu do pracy i odjeżdżają po paru godzinach.

Ta sytuacja ma jednak drugą stronę medalu. Kierowcy bezradnie rozkładają ręce i mówią, że parkują tam, gdzie akurat jest miejsce. Podkreślają jednak, że nie robią tego złośliwie i skarżą się, że kilka razy dochodziło tu do drobnych uszkodzeń samochodów. Kto ich jednak dokonał, tego nie wiadomo.

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group