Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Walka o nowe miejsca parkingowe

Czwartek, 31 sierpnia 2017, 10:13
Aktualizacja: Piątek, 1 września 2017, 8:47
Autor: PAW
Wałbrzych: Walka o nowe miejsca parkingowe
Fot. red
W centrum miasta wiele osób narzeka, że wciąż brakuje odpowiedniej ilości miejsc parkingowych. Już wkrótce ta sytuacja ma zmienić się na lepsze.

Parking przy ul. Rycerskiej nie rozwiązuje wszystkich problemów, a tym bardziej sytuacja może się pogorszyć, kiedy w październiku zostanie przeniesiony do nowego obiektu przy ulicy Kilińskiego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Należy pamiętać, że pracuje tam kilkaset osób, a kolejnych kilka tysięcy (często z z samochodami) dojeżdża tutaj po pomoc.
- Na placu Rycerskim część zabudowań stanowią garaże, pomieszczenia gospodarcze i chcemy je wyburzyć - mówi prezydent Roman Szełemej. - Już widzimy, że w centrum powstało kilka nowych punktów gastronomicznych i dlatego w przyszłym roku chcemy dalej iść tą drogą. Chcemy zbudować w okolicach rynku plac zabaw, powstaną kolejne miejsca parkingowe.

Prezydent potwierdził po raz kolejny, że stopniowo przy ulicy Słowackiego będą likwidowane miejsca parkingowe wzdłuż drogi. Jak informuje prezydent, okoliczni mieszkańcy jak najbardziej popierają ten pomysł.
- Plac znajdujący się przy ulicy Kasztanowej, w sąsiedztwie siedziby ZUS-u, chcemy oddać właśnie tej instytucji - informuje Szełemej. - Kiedyś nabyliśmy od ZUS-u budynek przy ulicy Kopernika i płacimy za niego raty i dlatego za resztę, którą musimy spłacać, chcemy oddać im parking.

To jednak nie oznacza, że w centrum miasta miejsc parkingowych nie będzie przybywać. Powstanie ich sporo przy ulicy Przemysłowej, która po zakończeniu remontu placu Solidarności (dawniej placu na Rozdrożu) będzie kolejnym etapem przebudowy centrum miasta.
- Wyremontowana zostanie droga, powstanie parking i tym będziemy zajmować się w najbliższych miesiącach - tłumaczy prezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group